Закон "Про Державний земельний кадастр" - Стаття 25. Поземельна книга

1. Поземельна книга є документом Державного земельного кадастру, який містить такі відомості про земельну ділянку:

а) кадастровий номер;

б) площа;

в) місцезнаходження (адміністративно-територіальна одиниця);

г) склад угідь;

ґ) цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель);

д) нормативна грошова оцінка;

е) відомості про обмеження у використанні земельної ділянки;

є) відомості про межі частини земельної ділянки, на яку поширюється дія сервітуту, договору суборенди земельної ділянки;

ж) кадастровий план земельної ділянки;

з) дата державної реєстрації земельної ділянки;

и) інформація про документацію із землеустрою, на підставі якої здійснена державна реєстрація земельної ділянки, а також внесені зміни до цих відомостей;

і) інформація про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;

ї) дані про бонітування ґрунтів.

Коментована норма встановлює вичерпний перелік відомостей, які мають вноситись до Поземельної книги, яка відкривається на земельну ділянку під час її державної реєстрації у Державному земельному кадастрі.

 2. Поземельна книга відкривається одночасно з державною реєстрацією земельної ділянки.

Коментована норма встановлює загальне правило щодо одночасності державної реєстрації земельної ділянки та відкриття Поземельної книги на неї.

 

3. Поземельна книга ведеться в паперовій та електронній (цифровій) формі.

Оскільки ведення Державного земельного кадастру здійснюється у паперовій та електронній (цифровій) формі, коментована норма встановлює загальне правило щодо відповідних форм ведення Поземельної книги. Поземельна книга має бути роздрукована на кожну земельну ділянку, що реєструється, як паперовий документ, що засвідчується печаткою державного кадастрового реєстратора та його особистим підписом, а також як електронний документ (файл), що має бути засвідчений електронним цифровим підписом державного кадастрового реєстратора.

4. Поземельна книга закривається у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки.

Коментована норма встановлює обов’язковість закриття Поземельної книги державним кадастровим реєстратором у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки, на яку вона була відкрита.

Див. додатково коментар до пункту 10 статті 24.

5. До Поземельної книги в паперовій формі долучаються всі документи, які стали підставою для внесення відомостей до неї.

Див. додатково коментар до статті 21.

 6. Форма Поземельної книги та порядок її ведення визначаються Порядком ведення Державного земельного кадастру.

Порядки ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі у даний час визначені постановою Кабінету Міністрів України від 09.09.2009 № 1021.

 

 

 

©Цей матеріал підготовлено експертами Земельної спілки України  в рамках спільного проекту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй та Міністерства юстиції України "Юридичне забезпечення прав і можливостей бідних"

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.