Закон "Про Державний земельний кадастр" - Стаття 26. Внесення відомостей до Поземельної книги

1. При відкритті Поземельної книги відомості до неї вносяться на підставі документації, яка подана для державної реєстрації земельної ділянки (крім відомостей про власників та користувачів земельної ділянки).

ЗСУ: Коментована норма встановлює загальне правило, щодо внесення до Поземельної книги відомостей на підставі документації, яка подана для державної реєстрації земельної ділянки. В той же час, відомості про власників та користувачів земельної ділянки вносяться за результатами інформаційного обміну органу, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, та органу державної реєстрації прав згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2012 № 118.

Див. також коментар до статті 30.

2. Відомості про віднесення земельної ділянки до земель іншої адміністративно-територіальної одиниці, про зміну нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка відбулася внаслідок проведення нормативної грошової оцінки земель адміністративно-територіальних одиниць, про обмеження у використанні земель, встановлені законами та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами, вносяться до Поземельної книги без подання заяв, зазначених у частині третій цієї статті, на підставі документації, яка є підставою для внесення таких відомостей, а також рішень про її затвердження (якщо згідно із законом документація підлягає затвердженню), поданої органом, що прийняв рішення про таке затвердження.

ЗСУ: Віднесення земельної ділянки до земель іншої адміністративно-територіальної одиниці, зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки, які відбулися внаслідок проведення нової нормативної грошової оцінки земель адміністративно-територіальних одиниць, виникнення обмежень у використанні земель, відбуваються незалежно від державної реєстрації земельних ділянок.

Таким чином, коментована норма встановлює загальне правило, згідно якого відповідні відомості вносяться до Поземельної книги без подання заяв, на підставі документації, яка є підставою для внесення таких відомостей, а також рішень про її затвердження (якщо згідно із законом документація підлягає затвердженню), поданої органом, що прийняв рішення про таке затвердження.

3. Зміни до відомостей про земельну ділянку (крім випадків, визначених у частині другій цієї статті) вносяться до Поземельної книги за заявою власника або користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності на підставі документації, передбаченої цим Законом.

 ЗСУ: Коментована норма встановлює загальне правило, що зміни до відомостей про земельну ділянку у Поземельній книзі (крім відомостей про віднесення земельної ділянки до земель іншої адміністративно-територіальної одиниці, про зміну нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка відбулася внаслідок проведення нормативної грошової оцінки земель адміністративно-територіальних одиниць, про обмеження у використанні земель, встановлені законами та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами) можуть вноситись виключно за заявою власника або користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності на підставі відповідної документації із землеустрою.

Див. також коментар до статті 21.

 4. Для внесення змін до відомостей Поземельної книги щодо цільового призначення земельної ділянки, складу угідь, нормативної грошової оцінки, а також до відомостей про межі земельної ділянки (у разі їх встановлення (відновлення) за фактичним використанням земельної ділянки) заявник подає до органу, який здійснює ведення Поземельної книги:

заяву за формою, встановленою Порядком ведення Державного земельного кадастру;

оригінали документації із землеустрою, технічної документації з оцінки земель, які згідно з цим Законом є підставою для внесення таких змін (крім випадків зміни виду використання земельної ділянки в межах певної категорії земель, що згідно з цим Законом не потребує розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки);

документацію із землеустрою, на підставі якої вносяться зміни до відомостей Державного земельного кадастру, у формі електронного документа (крім випадків внесення відомостей про зміну виду використання);

документ, що підтверджує оплату послуг із внесення змін до відомостей про земельну ділянку до Поземельної книги.

ЗСУ: Коментована норма встановлює порядок внесення змін до відомостей Поземельної книги щодо цільового призначення земельної ділянки, складу угідь, нормативної грошової оцінки, а також до відомостей про межі земельної ділянки (у разі їх встановлення (відновлення) за фактичним використанням земельної ділянки), в тому числі вичерпний перелік документів, що мають подаватися державному кадастровому реєстратору.

Див. також коментар до статті 21.

5. Державний кадастровий реєстратор, який здійснює ведення Поземельної книги, протягом чотирнадцяти робочих днів з дати реєстрації заяви вносить до Поземельної книги інформацію про зміну відомостей про земельну ділянку або надає мотивовану відмову у внесенні таких відомостей.

ЗСУ: Див. коментар до пункту 14 статті 21.

6. Відмова у внесенні до Поземельної книги змін до відомостей про земельну ділянку надається у разі, якщо:

 ЗСУ: Коментована норма встановлює вичерпний перелік підстав для відмови у внесенні до Поземельної книги змін державним кадастровим реєстратором.

 земельна ділянка розташована на території дії повноважень іншого Державного кадастрового реєстратора;

ЗСУ: Див. коментар до статті 6 та пункту 2 цієї статті.

 із заявою звернулася неналежна особа;

ЗСУ: Із заявою про внесення змін до відомостей Поземельної книги може звернутись виключно власник або користувач земельної ділянки державної чи комунальної власності. Заяви інших осіб мають відхилятися за неналежністю заявника.

подані документи не відповідають вимогам законодавства;

 ЗСУ: Див. коментар до статті 22.

заявлені відомості вже внесені до Поземельної книги.

 ЗСУ: Коментована норма унеможливлює внесення до Державного земельного кадастру одних і тих же відомостей. У разі, якщо заявлені відомості вже внесені до Поземельної книги, державний кадастровий реєстратор має відмовити у повторному внесенні відповідних змін.

У разі надання відмови з підстави, визначеної абзацом другим цієї частини, заявнику повідомляється найменування та адреса органу, до повноважень якого належить внесення змін до відомостей про відповідну земельну ділянку.

ЗСУ: Див. коментар до пункту 7 статті 24.

 

 

 

©Цей матеріал підготовлено експертами Земельної спілки України  в рамках спільного проекту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй та Міністерства юстиції України "Юридичне забезпечення прав і можливостей бідних"

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.