Закон "Про Державний земельний кадастр" - Стаття 36. Оприлюднення відомостей Державного земельного кадастру

 

 1. На офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів оприлюднюються відомості Державного земельного кадастру про:

а) межі адміністративно-територіальних одиниць;

б) кадастрові номери земельних ділянок;

в) межі земельних ділянок;

г) цільове призначення земельних ділянок;

ґ) розподіл земель між власниками і користувачами (форма власності, вид речового права);

д) обмеження у використанні земель та земельних ділянок;

е) зведені дані кількісного та якісного обліку земель;

є) нормативну грошову оцінку земель та земельних ділянок;

ж) земельні угіддя;

з) частини земельної ділянки, на які поширюється дія сервітуту, договору суборенди земельної ділянки;

и) координати поворотних точок меж об'єктів кадастру;

і) бонітування ґрунтів.

 

ЗСУ: Коментована норма встановлює особливо важливе правило щодо публічності відомостей Державного земельного кадастру у мережі Інтернет. Передбачається, що з 01.01.2013 року відомості Державного земельного кадастру будуть оприлюднюватися на офіційному веб-сайті Держземагентства України (див. рис.):

 2. Відомості, зазначені у частині першій цієї статті, підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів з моменту їх внесення до Державного земельного кадастру.

 

ЗСУ: Коментована норма встановлює необхідність функціонування Державного земельного кадастру як онлайн-системи. Відомості Державного земельного кадастру повинні оприлюднюватися на офіційному веб-сайті Держземагентства України без затримок, одразу після прийняття державним кадастровим реєстратором рішення про їх внесення до Державного земельного кадастру.

 

3. Технологічні та програмні засоби, необхідні для оприлюднення відомостей Державного земельного кадастру, повинні забезпечувати юридичним та фізичним особам можливість анонімного перегляду, копіювання та роздрукування інформації, яка відповідно до цієї статті надається безоплатно, на основі поширених веб-оглядачів та редакторів, без необхідності застосування спеціально створених для цього технологічних та програмних засобів, цілодобово, без обмежень.

 

ЗСУ: Коментована норма носить запобіжний характер і встановлює правила, які покликані недопустити штучного обмеження доступу до відомостей Державного земельного кадастру або його комерціалізації на основі висунення вимог щодо застосування спеціально створених технологічних та програмних засобів.

 

4. Пошук, перегляд, копіювання та роздрукування відомостей Державного земельного кадастру, оприлюднених на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів, зазначених у пунктах "а"-"е" частини першої цієї статті, здійснюються безоплатно, а відомостей, зазначених у пунктах "є"-"і" частини першої цієї статті, – за плату, розміри якої встановлюються Кабінетом Міністрів України.

 

ЗСУ: Коментована норма передбачає безоплатність вільного розповсюдження через мережу Інтернет на офіційному веб-сайті Держземагентства України відомостей про: межі адміністративно-територіальних одиниць; кадастрові номери земельних ділянок; межі земельних ділянок; цільове призначення земельних ділянок; розподіл земель між власниками і користувачами (форма власності, вид речового права); обмеження у використанні земель та земельних ділянок; зведені дані кількісного та якісного обліку земель.

В той же час, встановлюється платний характер надання відомостей про: нормативну грошову оцінку земель та земельних ділянок; земельні угіддя; частини земельної ділянки, на які поширюється дія сервітуту, договору суборенди земельної ділянки; координати поворотних точок меж об'єктів кадастру; бонітування ґрунтів.

У даний час, постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2011 № 835, яка врегульовано порядок надання Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами адміністративних послуг, а також розмір плати за них, не встановлена плата за надання інформації на офіційному веб-сайті Держземагентства України, а тому до встановлення такої плати відповідна інформація має також надаватись на безоплатній основі.

 

 

©Цей матеріал підготовлено експертами Земельної спілки України в рамках спільного проекту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй та Міністерства юстиції України "Юридичне забезпечення прав і можливостей бідних"

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.