Закон "Про Державний земельний кадастр" - п.8 Прикінцевих положень

8. Відомості про межі адміністративно-територіальних одиниць, які були встановлені до набрання чинності Законом України "Про землеустрій" вносяться до Державного земельного кадастру на підставі проектів формування території і встановлення меж сільських, селищних рад.

До прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій офіційні найменування адміністративно-територіальних одиниць зазначаються у Державному земельному кадастрі відповідно до довідника "Україна. Адміністративно-територіальний устрій".

 ЗСУ: Коментована перехідна норма встановлює правило, згідно якого відомості про межі адміністративно-територіальних одиниць, які були встановлені до набрання чинності Законом України «Про землеустрій», вносяться до Державного земельного кадастру на підставі проектів формування території і встановлення меж сільських, селищних рад.

Таким чином, «початкові» дані про АТУУ мають бути внесені до Державного земельного кадастру на підставі проектів і формування територій і встановлення меж сільських, селищних рад народних депутатів, які розроблялися на початку 1990-х років на підставі вказівок, що були затверджені Головою Державного комітету України по земельній реформі Б.М. Чепковим 30.10.1991 року (див.: Земельні відносини в Україні: законодавчі акти та нормативні документи. – К., «Урожай». – С. 630-609). Держателями відповідних документів наразі є господарюючі суб’єкти – науково-дослідні та проектні інститути землеустрою.

До прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій офіційні найменування адміністративно-територіальних одиниць зазначаються у Державному земельному кадастрі відповідно до довідника «Україна. Адміністративно-територіальний устрій». Очевидно, мається на увазі електронний довідник «Україна. Адміністративно-територіальний устрій», який складено Управлінням по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради[1].

 

©Цей матеріал підготовлено експертами Земельної спілки України в рамках спільного проекту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй та Міністерства юстиції України "Юридичне забезпечення прав і можливостей бідних"

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2020 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.