Закон "Про Державний земельний кадастр" - п.9 Прикінцевих положень

9. До 1 січня 2013 року державна реєстрація земельних ділянок, які передаються у власність із земель державної чи комунальної власності, здійснюється з видачею державних актів на право власності на земельні ділянки. Реєстрація державних актів на право власності здійснюється у книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі.

ЗСУ: Коментована перехідна норма встановлює правило, згідно якого державна реєстрація земельних ділянок, які передаються у власність із земель державної чи комунальної власності, здійснюється з видачею державних актів на право власності на земельні ділянки.

 

Форма державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2002 № 449. Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою затверджена наказом Держкомзему від 22.06.2009 № 325.

Після 1 січня 2013 року передбачається припинення видачі державних актів на право власності на земельні ділянки. Натомість функція правовстановлюючого документа переходить до свідоцтва про право власності на нерухоме майно, що має видаватися згідно Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

 

 

©Цей матеріал підготовлено експертами Земельної спілки України в рамках спільного проекту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй та Міністерства юстиції України "Юридичне забезпечення прав і можливостей бідних"