Закон "Про Державний земельний кадастр" - п.10 Прикінцевих положень

10. Документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набрання чинності цим Законом, є дійсними.

 ЗСУ: Коментована перехідна норма гарантує дійсність документів, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, що були видані до набрання чинності Законом України «Про Державний земельний кадастр».

Для з'ясування того, чи набула свого часу певна особа право користування земельною ділянкою, необхідним є звернення до актів законодавства, що на даний момент втратили чинність – Земельного кодексу УРСР 1970 р. та Земельного кодексу України 1990 р. Таким чином, факт користування може підтверджуватись правовстановлюючим документом:

  • державний акт на право користування земельною ділянкою - ст. 23 ЗКУ в ред. 1992 року;
  • витягом із земельно-шнурової книги, реєстрової книги погосподарської книги - ст. 20 ЗКУ 1970 року.

 

 

©Цей матеріал підготовлено експертами Земельної спілки України в рамках спільного проекту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй та Міністерства юстиції України "Юридичне забезпечення прав і можливостей бідних"

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2020 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.