Однією з найбільш пріоритетних завдань, що стоять перед українською державою на сьогодні, є встановлення відкритого та прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення, підвищення ефективності використання цих земель, надання 6,91 млн. селян - власників земельних паїв (ділянок) необхідних знань у сфері володіння, користування земельними ділянками та захист їх інтересів.


На сьогодні склалася ситуація, коли землі сільськогосподарського призначення залучені в неформальний, так званий «тіньовий оборот», а всі операції з ними не контролюються державою, часто носять дискримінаційний характер по відношенню до власників цих земель - громадянам України, які проживають у сільській місцевості, у більшій частини пенсіонерам. Орендна плата за ці ділянки вкрай мала і недобросовісні сільгоспвиробники користуючись слабкою поінформованістю громадян укладають угоди різного характеру, які призводять до обмеження прав землевласників, відчуженню земель на невигідних, непрозорих умовах для власників земельних паїв (ділянок).


З метою вирішення цих проблем проект USAID Агроінвест та Асоціація «Земельна спілка України» в червні 2012 року розпочали проект по створенню і розвитку Ресурсного центру та Веб-порталу з прав на землю (далі - Проект).


Метою пропонованого проекту є забезпечення інформованості та правової грамотності власників земельних паїв (земельних ділянок) щодо їх прав у сфері земельних відносин, допомогу вразливим сільським жителям і фермерам у тому, щоб краще розуміти свої права на землю, приймати обгрунтовані рішення щодо землі, якою вони володіють або орендують, краще управляти своєю землею і розуміти можливості, в тому числі бути обізнаними про різні види земельних відносин, в яких вони можуть знаходитися, особливості цих відносин та їх короткострокових і довгострокових наслідках. Крім того, метою проекту є підготовка та консультаційна допомога спеціалістам у сфері земельних відносин, які будуть надавати кваліфіковану допомогу у вирішенні земельних питань сільським жителям і фермерам не тільки в процесі реалізації Проекту, а й після його завершення.