Як громадянину подати позов до суду про стягнення з орендодавця невиплаченої орендної плати

Увага!

05 квітня 2015 року набрав чинності Закон України № 191-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», який вносить зміни до Земельного кодекс України, Закону «Про оренду землі», «Про особисте селянське господарство».

 

Відповідно до частини першої статті 114 Цивільного процесуального кодексу України, позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Тому із таким позовом слід звертатись до відповідного районного (міськрайонного) суду.

У позовній заяві необхідно зазначити:

1.  Найменування суду, до якого подається заява.

2.  Ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі.

3.  Зміст позовних вимог. Це мають бути вимоги щодо стягнення з відповідача коштів у якості орендної плати, а також стягнення штрафних санкцій (штрафу, пені), якщо це передбачено договором оренди землі.

4.  Ціна позову щодо вимог майнового характеру. У разі, якщо Ви вимагаєте виплати орендної плати, сплати штрафу, пені, ціна позову буде дорівнювати сумі цих витрат.

5.  Виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

6.  Зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

Зокрема, доцільно послатись на ті положення договору, які визначають порядок сплати орендної плати. Наприклад, якщо у договорі вказано, що передача сільськогосподарської продукції в рахунок орендної плати здійснюється за відповідними актами, то у позовній заяві слід вказати, що такий акт сторонами договору не складався, що є доказом заборгованості відповідача перед позивачем.

7.  Перелік документів, що додаються до заяви.

 

Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.

До позовної заяви Ви маєте додати:

˗   довіреність (у разі, якщо позовну заяву підписав від Вашого імені Ваш представник);

˗   квитанцію про сплату судового збору;

˗   копію позовної заяви та копію усіх доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб;

˗   документи, що підтверджують Вашу позицію.

Розмір судового збору визначений Законом України «Про судовий збір» і становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.

Важливо! Від сплати судового збору по даній категорії справ звільнені:

˗   інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;

˗   інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп;

˗   громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та інші категорії відповідно до Закону України «Про судовий збір».

Згідно статті 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи Ваш майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. З цих же підстав суд також може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.

 

 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».