Публічна кадастрова карта

База земельного законодавства

База земельних ділянок

Законодавство: огляди, коментарі

Питання - відповіді

Господарство: дім, сад, город

Покрокові схеми

Фермерство: створення, ведення, оподаткування

Шаблони документів

Корисна інформація та посилання

Захист прав на землю

Відеоматеріали по земельних відносинах

Фермерство: створення, ведення, оподаткування Поливне пасовище - гарантовані корми для худоби

Ділянку підібрали на незручних землях, біля річки Крутець, - джерела для поливу. На цій площі, що поросла чагарником і місцями заболоченої, і раніше пасли худобу. Але травостій тут був слабкий, за літо гектар давав всього лише 25-30 центнерів зеленої маси.
 
Угіддя розчистили, а восени розорали. Наступної весни провели передпосівний обробіток і посіяли вико-овес із зменшеною на тридцять відсотків нормою висіву. Слідом підсіяли багаторічні трави - по сорок кілограмів на гектар. Спочатку сіяли крупнонасінні трави, потім - дрібнонасінні, але вже в іншому напрямку.
 
Навесні розбили ділянки на загони середнім розміром по чотири гектари. Врахували, що у відділенні два стада корів і кожне буде пастися одночасно в двох загонах по два-три дні, повертаючись в них через 22-26 днів. Такого терміну цілком достатньо для відростання трави. Ці розрахунки виявилися правильними, при дбайливому догляді за пасовищами трава підходила навіть дещо швидше - за 17 - 20 днів.
 
Вся ділянка і загороди обнесли огорожею з натягнутою в три ряди дроту. До цього часу трави густим зеленим килимом покрилися всі пасовищі. Наприкінці червня їх скосили на сіно. Радгосп придбав дві дощувальні установки, які запустив в роботу. Полив вели одночасно з двох позицій пересувними насосними станціями СНП-50/80. За один полив залежно від вологості грунту вносили 400 - 600 кубометрів води на гектар, а за сезон - 2200 - 2500 кубометрів.
 
Крутець - річка невеличка, і перший час води для поливу не вистачало. Довелося побудувати земляну греблю - трохи нижче пасовищ, проти літнього табору. Після цього рівень Крутця піднявся, води тепер вистачає.
 
Перед кожним поливом, залишки трави в загоні і бур'яни підкошуємо, згрібаємо і вивозимо. Слідом ведемо боронування, рихлимо грунт і розрівнюємо перегній. Потім вносимо по два центнери аміачної селітри або по півтора центнера карбаміду на гектар.
 
Для догляду за пасовищем і його експлуатацією створили постійну ланку з п'яти механізаторів і чотирьох пастухів. Пасовище додатково обладнали електропастухом. Пастухи одночасно стали займатися поливом і всіма іншими роботами по догляду за культурним пасовищем.
 
З першого вересня ланка перейшло на нову оплату. Сутність її в тому, що заробіток поставили в пряму залежність від виходу продукції. Більше молока - вища оплата. У робітників підвищилася матеріальна зацікавленість у вирощуванні трав, правильному утриманні корів.
 
Ми переконалися, що вкладати кошти в культурні пасовища дуже вигідно. З переходом худоби на культурне пасовище значно зросли надої. На центральному відділенні, де
стадо пасли по культурних пасовищах, від кожної корови отримали по 2715 кілограмів молока, де немає таких пасовищ, надоїли 2584 кілограми.
 
Поруч з культурним пасовищем господарство побудувало новий літній табір, розрахований на 320 корів, підвели лінію електропередач. Доїння ведемо доїльними установками. Невеликий колектив механізованої ланки сам побудував на пасовище міцний сарай, покривши його шифером. Тут взимку зберігаються насосні станції, переносні труби, гумові манжети головної магістралі.
 
Розширення культурних пасовищ дозволить поліпшити структуру посівів і зернових і кормових культур. Ми різко скоротили посівні площі кормових культур. Кукурудзи для підгодівлі худоби посіяли тільки 100 гектарів, однорічних трав - 150, багаторічних - 100, а всього 350 гектарів. Вивільнилося 300 гектарів, які зайняли зерновими культурами і однорічними травами на сіно, сінаж та для виробництва вітамінно-трав'яного борошна.
 
Загалом, варта це справа - довголітні культурні пасовища на зрошенні. Думається, що мати їх повинно кожне господарство.
 
За матеріалами Я - Фермер.RU

Найпопулярніше

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України»

Всі права захищені. Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України». Всі виключні майнові і немайнові авторські права на інформацію, що розміщується на сайті www.zem.ua належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цього веб-сайту та інформації, розміщеної на ньому, в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання будь-яким іншим способом без попередньої письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
 

З питань співпраці, а також для представників ЗМІ т. 
098-156-40-40