Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» перелік істотних умов договору оренди землі суттєво скорочений. Проте більшість виключених умов присутня у Типовому договорі оренди землі. Чи буде дійсним (укладеним) договір оренди землі, підписаний після набрання чинності цим Законом і який містить лише істотні умови, визначені у Законі?
 
Відповідно до частини першої статті 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. 
 
Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Законодавчі акти не передбачають можливості розширення на підзаконному рівні встановленого законом переліку істотних умов договору. Тому умови, передбачені у Типовому договорі оренди землі, але не визначені в якості істотних Цивільним кодексом України та Законом України «Про оренду землі», не можуть вважатись істотними. Тому їх відсутність у договорі оренди землі, що підписаний сторонами після 5 квітня 2015 року (дата набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)») не може бути підставою для визнання такого договору неукладеним.
 
 
 
Читайте також: Мінімальний строк оренди земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства
 
 
 
© 2015 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».