Публічна кадастрова карта

База земельного законодавства

База земельних ділянок

Законодавство: огляди, коментарі

Питання - відповіді

Господарство: дім, сад, город

Покрокові схеми

Фермерство: створення, ведення, оподаткування

Шаблони документів

Корисна інформація та посилання

Захист прав на землю

Відеоматеріали по земельних відносинах

Головні питання про землю Які податки та збори необхідно сплатити при укладанні договору купівлі-продажу земельної ділянки для ведення ОСГ?

Останні матеріали

У процесі укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, розміри якої не перевищують норм безоплатної приватизації, Вам необхідно буде сплатити певні податки та збори.

 

Таким чином, щодо сплати податку:

1)   якщо в звітному (календарному) році операція з продажу цієї земельної ділянки здійснюється вперше та земельна ділянка знаходиться у власності громадянина більше трьох років (це правило не поширюється на земельні ділянки отримані фізичними особами у спадщину), то операція не оподатковується;

2)   якщо хоча б одна із вищевказаних умов не виконується, то вказана операція з купівлі-продажу земельної ділянки підлягає сплаті податку на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такої земельної ділянки.

 

Якщо стороною договору купівлі-продажу є юридична особа чи фізична особа - підприємець, така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну).

 

Так, якщо покупцем земельної ділянки виступає юридична особа та не виконуються умови, за яких операція не оподатковується, то юридичній особі необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% як податковому агенту. Також юридична особа-покупець в якості податкового агента сплачує і 1,5% військового збору.

 

У разі, якщо покупцем є фізична особа, то податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу сплачує саме фізична особа. В тому числі необхідно сплатити й 1,5% військового збору.

 

Також необхідно врахувати, що за посвідчення договорів відчуження земельних ділянок фізичною особою обчислюється та справляється державне мито в розмірі 1 % від суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

 

Щоб уникнути неприємних несподіваних обставин, що можуть виникнути в подальшому використанні земельної ділянки, яку Ви маєте намір придбати, спеціалісти Асоціації «Земельна спілка України» проведуть аудит ділянки, що включає в себе низку детальних перевірок щодо правовстановлюючих документів, документації із землеустрою, наявність обмежень (обтяжень) у використанні земельної ділянки та ін.

 

Замовити послугу можна за телефонами:

+38 (044) 384-08-66,

+38 (044) 384-08-68,

+38 (050) 698-13-27

або відправивши запит на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Найпопулярніше

Головні новини

Порядок проведення інвентаризації земель

Детальніше...

Інформація щодо отримання довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями

Детальніше...

Інформація про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги виконавців робіт із землеустрою: довідник природно-сільськогосподарського районування України

Детальніше...

Структура електронного документу про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги користувачів Земельного порталу України! На нашому сайті оновлено базу земельного законодавства

Детальніше...

Зміни до Земельного кодексу щодо проведення земельних торгів

Детальніше...

Щодо необхідності надання нотаріусам документа про грошову оцінку земельної ділянки та справляння державного мита при посвідченні правочинів щодо відчуження земельних ділянок, які належать юридичним особам

Детальніше...

Щодо оподаткування суборенди земельних ділянок державної або комунальної власності

Детальніше...

Заповнення декларації платника єдиного податку четвертої групи щодо надання відомостей про наявність земельних ділянок

Детальніше...

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України»

Всі права захищені. Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України». Всі виключні майнові і немайнові авторські права на інформацію, що розміщується на сайті www.zem.ua належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цього веб-сайту та інформації, розміщеної на ньому, в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання будь-яким іншим способом без попередньої письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
 

З питань співпраці, а також для представників ЗМІ т. 
098-156-40-40