Публічна кадастрова карта

База земельного законодавства

База земельних ділянок

Законодавство: огляди, коментарі

Питання - відповіді

Господарство: дім, сад, город

Покрокові схеми

Фермерство: створення, ведення, оподаткування

Шаблони документів

Корисна інформація та посилання

Захист прав на землю

Відеоматеріали по земельних відносинах

Головні питання про землю В яких випадках здійснюється зняття і перенесення родючого шару ґрунту? Якими нормативними актами регулюється це питання?

Останні матеріали

 

Вирішуючи питання про необхідність зняття і перенесення родючого шару ґрунту, слід керуватися ДСТУ 17.5.3.06-85. ОХОРОНА ПРИРОДИ. ЗЕМЛІ. Вимоги до визначення норм зняття родючого шару ґрунту при виробництві земляних робіт.

    Показники складу і властивостей родючого шару ґрунту повинні бути наступними.


    Масова частка гумусу по ДСТУ 26213-84, у відсотках, в нижній межі родючого шару ґрунту повинна становити: у лісостеповій та степовій зонах - не менше 2; в південно-тайгово-лісової, сухостеповій, напівпустельній, передгірській пустельно-степовій, субтропічній передгірній напівпустельно-пустельній, субтропічній чагарниково-степовий і сухолісовій, субтропічній, вологолісовій, в північній частині лісостепової зони для сірих лісових ґрунтів, в ґрунтах гірських областей - не менше 1; в пустельній і субтропічній пустельній - не менше 0,7.

    Масова частка гумусу в потенційно родючому шарі ґрунту, у відсотках, повинна бути в лісостеповій і степовій зонах - 1-2; в сухостеповій і пустинній зонах - 0,5-1.

    Величина рН водної витяжки в родючому шарі ґрунту повинна становити 5,5-8,2; в підзолисто-жовтоземних ґрунтах, червоноземах і ґрунтах гірських областей - не менше 4,0. Вимірювання рН водної витяжки проводиться за ДСТУ 17.5.4.01-84.

    Величина рН сольової витяжки дерново-підзолистих ґрунтів повинна становити не менше 4, 5; в торф'яному шарі - 3,0 - 8,2.

    Масова частка обмінного натрію, у відсотках, від ємності катіонного обміну, повинна становити: в утвореною суміші родючого шару чорноземів, темно-каштанових, каштанових ґрунтів і сіроземів в комплексах з солонцями - не більше 5; на слабо і середньосолонцюватих різновидах зональних і гідроморфних ґрунтів лісостепової і степової зон - до 15; на слабо і середньосолонцюватих різновидах малогумусних південних чорноземів, бурих, каштанових ґрунтів і сіроземів, а також гідроморфних полугідроморфних ґрунтів сухостепових і напівпустельних зон - до 10. Визначення ємкості катіонного обміну проводиться за ДСТУ 17.4.4.01-84.

    Масова частка водорозчинних токсичних солей в родючому шарі ґрунту не повинна перевищувати 0,25% від маси ґрунту; межа допустимої кількості водорозчинних токсичних солей в родючому шарі ґрунту може бути збільшена до 0,5% при використанні його на зрошуваних ділянках. Вимір і розрахунок суми токсичних солей здійснюється за ДСТУ 17.5.4.02-84. 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

Найпопулярніше

Головні новини

Порядок проведення інвентаризації земель

Детальніше...

Інформація щодо отримання довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями

Детальніше...

Інформація про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги виконавців робіт із землеустрою: довідник природно-сільськогосподарського районування України

Детальніше...

Структура електронного документу про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги користувачів Земельного порталу України! На нашому сайті оновлено базу земельного законодавства

Детальніше...

Зміни до Земельного кодексу щодо проведення земельних торгів

Детальніше...

Щодо необхідності надання нотаріусам документа про грошову оцінку земельної ділянки та справляння державного мита при посвідченні правочинів щодо відчуження земельних ділянок, які належать юридичним особам

Детальніше...

Щодо оподаткування суборенди земельних ділянок державної або комунальної власності

Детальніше...

Заповнення декларації платника єдиного податку четвертої групи щодо надання відомостей про наявність земельних ділянок

Детальніше...

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України»

Всі права захищені. Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України». Всі виключні майнові і немайнові авторські права на інформацію, що розміщується на сайті www.zem.ua належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цього веб-сайту та інформації, розміщеної на ньому, в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання будь-яким іншим способом без попередньої письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
 

З питань співпраці, а також для представників ЗМІ т. 
098-156-40-40