Публічна кадастрова карта

База земельного законодавства

База земельних ділянок

Законодавство: огляди, коментарі

Питання - відповіді

Господарство: дім, сад, город

Покрокові схеми

Фермерство: створення, ведення, оподаткування

Шаблони документів

Корисна інформація та посилання

Захист прав на землю

Відеоматеріали по земельних відносинах

Огляд земельного законодавства Огляд новин законодавства за період 14.07 - 07.08.2012р.

Останні матеріали

23.07.2012

Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 13.06.2012 № 304 "Про затвердження Змін до Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж"

 

Згідно п. 3.1 вказаного порядку для введення в експлуатацію самовільно побудованого житла до 5 серпня 1992 року, документи на землю не потрібні.

 

 

Набрання чинності 23.07.2012

 

25.07.2012

Наказ Міністерства юстиції України від 06 липня 2012 № 1014/5 "Про словники Державного реєстру речових прав на нерухоме майно"

 

На виконання пункту 34 Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1141, НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити такі, що додаються:

 

Перелік словників Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

 

Порядок ведення словників Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

 

2. Установити, що:

 

словники Державного реєстру речових прав на нерухоме майно використовуються також при веденні єдиних та державних реєстрів, адміністратором яких є державне підприємство «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України;

 

словники Державного реєстру речових прав на нерухоме майно базуються на інформації, що міститься у словниках Реєстру прав власності на нерухоме майно.

 

3. Начальникам головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі після набрання чинності цим наказом, а надалі протягом п’яти робочих днів з дня погодження Головою Укрдержреєстру організаційно-штатної структури районного, районного у місті, міського (міста обласного значення), міськрайонного, міжрайонного управління юстиції забезпечити подання адміністратору Державного реєстру прав відомості, необхідні для ведення словника органів державної реєстрації прав.

 

4. Департаменту взаємодії з органами влади (Зеркаль О.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року № 493 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади».

 

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора Департаменту взаємодії з органами влади Зеркаль О.В.

 

6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Набрання чинності 27.07.2012

 

 

25.07.2012

Постанова Верховної Ради України від 11 липня 2012 р. № 652 "Про внесення змін до Порядку організації будівництва житла для військовослужбовців та членів їх сімей на земельних ділянках, що належать до земель оборони"

 

Цією постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 6 липня 2011 р. № 715 “Деякі питання будівництва житла для військовослужбовців та членів їх сімей на земельних ділянках, що належать до земель оборони”, а саме:

 

- абзац другий пункту 3 викласти в такій редакції:

 

“Замовником будівництва житла та організатором конкурсу є Міноборони, інший центральний орган виконавчої влади, що здійснює керівництво військовим формуванням, СБУ або Служба зовнішньої розвідки.”;

 

- абзац перший пункту 5 після слів “військовим формуванням” доповнити словами “, Голова СБУ або Голова Служби зовнішньої розвідки”.

 

 

Набрання чинності 25.07.2012

 

 

05.08.2012

Останні редакції законів:

-          "Земельний кодекс України";

-          "Про землеустрій";

-          "Про державну експертизу землевпорядної документації";

 

Зміни у вказані закони внесені, відповідно до Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законів України щодо проведення робіт із землеустрою, пов'язаних із встановленням і зміною меж сіл, селищ, міст, районів", який підписано Президентом і почав діяти з 05 серпня 2012 року.

 

 

Набрання чинності 05.08.2012

 

 

04.08.2012

Закон України "Про індустріальні парки"

 

Цей Закон визначає правові та організаційні засади створення і функціонування індустріальних парків на території України з метою забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності територій, активізації інвестиційної діяльності, створення нових робочих місць, розвитку сучасної виробничої та ринкової інфраструктури.

 

Індустріальний (промисловий) парк (далі - індустріальний парк) - визначена ініціатором створення індустріального парку відповідно до містобудівної документації облаштована відповідною інфраструктурою територія, у межах якої учасники індустріального парку можуть здійснювати господарську діяльність у сфері промислового виробництва, а також науково-дослідну діяльність, діяльність у сфері інформації і телекомунікацій на умовах, визначених цим Законом та договором про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку.

 

Також цим Законом внесено зміни до Земельного кодексу України:

 

а) доповнити статтею 66-1 такого змісту:

 

Стаття 66-1. Землі індустріальних парків

 

1. Землі індустріальних парків належать до земель промисловості.

 

2. Індустріальні парки створюються на земельних ділянках площею не менше 15 гектарів і не більше 700 гектарів";

 

б) статтю 93 доповнити частиною дев’ятою такого змісту:

 

"9. У разі створення індустріального парку на землях державної чи комунальної власності земельна ділянка надається в оренду на строк не менше 30 років";

 

в) частину другу статті 134 після абзацу двадцять третього доповнити новим абзацом такого змісту:

 

"надання в оренду земельних ділянок індустріальних парків керуючим компаніям цих індустріальних парків".

 

У зв’язку з цим абзац двадцять четвертий вважати абзацом двадцять п’ятим;

 

 

Набрання чинності 04.09.2012

 

 

Найпопулярніше

Головні новини

Порядок проведення інвентаризації земель

Детальніше...

Інформація щодо отримання довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями

Детальніше...

Інформація про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги виконавців робіт із землеустрою: довідник природно-сільськогосподарського районування України

Детальніше...

Структура електронного документу про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги користувачів Земельного порталу України! На нашому сайті оновлено базу земельного законодавства

Детальніше...

Зміни до Земельного кодексу щодо проведення земельних торгів

Детальніше...

Щодо необхідності надання нотаріусам документа про грошову оцінку земельної ділянки та справляння державного мита при посвідченні правочинів щодо відчуження земельних ділянок, які належать юридичним особам

Детальніше...

Щодо оподаткування суборенди земельних ділянок державної або комунальної власності

Детальніше...

Заповнення декларації платника єдиного податку четвертої групи щодо надання відомостей про наявність земельних ділянок

Детальніше...

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України»

Всі права захищені. Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України». Всі виключні майнові і немайнові авторські права на інформацію, що розміщується на сайті www.zem.ua належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цього веб-сайту та інформації, розміщеної на ньому, в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання будь-яким іншим способом без попередньої письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
 

З питань співпраці, а також для представників ЗМІ т. 
098-156-40-40