Публічна кадастрова карта

База земельного законодавства

База земельних ділянок

Законодавство: огляди, коментарі

Питання - відповіді

Господарство: дім, сад, город

Покрокові схеми

Фермерство: створення, ведення, оподаткування

Шаблони документів

Корисна інформація та посилання

Захист прав на землю

Відеоматеріали по земельних відносинах

Огляд земельного законодавства Огляд новин законодавства за період 28.06 - 06.07.2012р.

Останні матеріали

04.07.2012

Верховною радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно" (р. № 10365 від 18.04.2012)

 

Основні нововведення:

- Держаний земельний кадастр та реєстр прав вводяться з 01.01.2013р;

- Змінами до Закону України "Про нотаріат" на нотаріусів покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно відповідно до вимог Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень";

- Державна реєстрація обтяжень речових прав проводиться незалежно від місця розташування об’єкта нерухомого майна;

- Право власності на підприємство, як єдиний майновий комплекс, житловий будинок, будівлю, споруду (їх окремі частини) може бути зареєстровано незалежно від того, чи зареєстровано право власності на земельну ділянку, на якій вони розташовані;

- З Прикінцевих положень Закону України "Про Державний земельний кадастр", вилучено пункт 11, який надавав повноваження виконавчому органу Київської міської ради вести Державний земельний кадастр в місті Києві. Відтепер відомості, необхідні для ведення Державного земельного кадастру, передаються безоплатно центральному органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

- Також з Закону України "Про Державний земельний кадастр", з статті 10, вилучено абзац де вказувалось що Державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі, якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника;

- Введена можливість подачі заяв в електронній формі

 

 

! Закон не підписаний Президентом.

 

 

 05.07.2012

Верховною радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо припинення права користування земельними ділянками, при відведенні їх для суспільних потреб)" (р. № 9557 від 08.12.2011)

 

Основні нововведення:

Даним законом вносяться зміни до Земельного кодексу України, Законів України "Про оренду землі", "Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності" та удосконалення окремих положень вказаних законодавчих актів в частині врегулювання питання, щодо відведення для суспільних потреб земель державної та комунальної власності, які передані в оренду, та порядку розірвання договорів оренди та договорів емфітевзису, суперфіцію земельної ділянки державної чи комунальної власності.

Зокрема, даним законодавчим актом, доповнюється Закон України "Про оренду землі" (Відомості Верховної Ради України, 1998, N 46-47, ст.280) статтею 32-1, в якій вказано процедуру розірвання договорів оренди:

"Стаття 32-1. Розірвання договору оренди земельної ділянки державної чи комунальної власності у разі необхідності надання її для суспільних потреб"

 

! Закон не вступив в дію – проходить процедуру підписання.

 

 

05.07.2012

Верховною радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону)" (р. № 10231-3 від 04.04.2012)

 

Основні нововведення:

Як відомо, дотепер, у статті 137 Земельного кодексу України, існувала норма, яка вказувала, що земельні торги проводяться у   порядку,   встановленому законом. Вказаного порядку не існувало в природі, і органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади приймали власні регуляторні акти, які нібито мали врегулювати процедуру продажу земель не с/г призначення державної чи комунальної власності. Відсутність даного порядку, ставила під сумнів законність проведення земельних торгів!

Тепер, вказаним законом, вносяться зміни до статей 135-139 Земельного кодексу України, де, по суті, і прописано вказаний порядок проведення земельних торгів у формі аукціону.

 

! Закон не вступив в дію – проходить процедуру підписання.

 

 

Найпопулярніше

Головні новини

Порядок проведення інвентаризації земель

Детальніше...

Інформація щодо отримання довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями

Детальніше...

Інформація про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги виконавців робіт із землеустрою: довідник природно-сільськогосподарського районування України

Детальніше...

Структура електронного документу про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги користувачів Земельного порталу України! На нашому сайті оновлено базу земельного законодавства

Детальніше...

Зміни до Земельного кодексу щодо проведення земельних торгів

Детальніше...

Щодо необхідності надання нотаріусам документа про грошову оцінку земельної ділянки та справляння державного мита при посвідченні правочинів щодо відчуження земельних ділянок, які належать юридичним особам

Детальніше...

Щодо оподаткування суборенди земельних ділянок державної або комунальної власності

Детальніше...

Заповнення декларації платника єдиного податку четвертої групи щодо надання відомостей про наявність земельних ділянок

Детальніше...

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України»

Всі права захищені. Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України». Всі виключні майнові і немайнові авторські права на інформацію, що розміщується на сайті www.zem.ua належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цього веб-сайту та інформації, розміщеної на ньому, в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання будь-яким іншим способом без попередньої письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
 

З питань співпраці, а також для представників ЗМІ т. 
098-156-40-40