Публічна кадастрова карта

База земельного законодавства

База земельних ділянок

Законодавство: огляди, коментарі

Питання - відповіді

Господарство: дім, сад, город

Покрокові схеми

Фермерство: створення, ведення, оподаткування

Шаблони документів

Корисна інформація та посилання

Захист прав на землю

Відеоматеріали по земельних відносинах

Огляд земельного законодавства Огляд новин законодавства за період 01.12. - 07.12.2014

Останні матеріали

•03.12.2014
Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 р. № 835 і від 17 жовтня 2012 р. № 1051» від 26 листопада 2014 р. № 661.


Постановою внесені зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011р. № 835 “Деякі питання надання Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами адміністративних послуг” і від 17 жовтня 2012 р. № 1051 “Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру”.


Станом на 07.12.2014 не набрала чинності.


•04.12.2014
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Порядку обстеження та оновлення пунктів Державної геодезичної мережі» від 03.11.2014  № 435.


Наказом затверджено Порядок обстеження та оновлення пунктів Державної геодезичної мережі, що додається. Цей Порядок визначає механізм обстеження та оновлення пунктів Державної геодезичної мережі (ДГМ), встановлює типи їх центрів та є обов’язковим для виконання суб’єктами топографо-геодезичної і картографічної діяльності.

Також наказом визнано таким, що втратив чинність, наказ Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 19 травня 1993 року № 23 “Про затвердження Інструкції про типи центрів геодезичних пунктів (ГКНТА-2.01,02-01-93)”.

Станом на 07.12.2014 не набрала чинності.


•01.12.2014
Наказ Держземагентства України від 24.11.2014 № 383 «Про внесення змін до наказу Держземагентства України від 27.08.2014 № 286».


Наказом внесені зміни до складу Науково-експертної ради при Державному агентстві земельних ресурсів України, утвореної наказом Держземагентства України від 27.08.2014 № 286 «Про Науково-експертну раду при Державному агентстві земельних ресурсів України», а саме:
позицію «Рудик Сергій Ярославович – Голова Держземагентства України, голова Ради» замінити позицією «Шемелинець Людмила Миколаївна – голова комісії з реорганізації Державного агентства земельних ресурсів України, голова Ради»;
позицію «Кадомський Артем Маркович – перший заступник Голови Держземагентства України, заступник голови Ради» виключити.

Прийнято 24.11.2014.


•01.12.2014
Наказ Держземагентства України від 24.11.2014 № 382 “Про затвердження Положення про гарячу лінію Держземагентства України”.


Наказом затверджено Положення про гарячу лінію Держземагентства України, що додається.

Також зобов’язано визначити відповідальним за організацію та координацію роботи гарячої лінії Держземагентства України Управління організаційно-аналітичного забезпечення Держземагентства України.
Керівникам структурних підрозділів центрального апарату Держземагентства України та начальникам головних управлінь Держземагентства в областях і м. Києві визначити відповідальних осіб
за забезпечення:
1) належної взаємодії з гарячою лінією Держземагентства України;
2) оперативного та кваліфікованого розгляду питань, порушених у телефонних зверненнях.
Управлінню справами Держземагентства України забезпечити належні умови для прийому дзвінків за телефоном гарячої лінії Держземагентства України.
Визначити Управління інформаційних технологій та захисту інформації Держземагентства України  відповідальним за програмно-технічне забезпечення роботи гарячої лінії Держземагентства України.
Ще наказом визнано таким, що втратив чинність, наказ Держземагентства України від 23.05.2014 № 153 “Про запровадження роботи гарячої лінії Голови Держземагентства України Сергія Рудика”.

Прийнято 24.11.2014.


•03.12.2014
Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру».


Прийняття постанови повинне забезпечити удосконалення процедури внесення відомостей до Державного земельного кадастру відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр», зокрема, про геодезичну і картографічну основи Державного земельного кадастру, кадастрове зонування, землі в межах державного кордону України; землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць та обмеження у використанні земель.

Зауваження та пропозиції до проекту постанови просимо надсилати протягом місяця з дня оприлюднення на поштову адресу Державного агентства земельних ресурсів України: вул. Народного ополчення, 3, м. Київ, 03680, або на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її...

Опубліковано 03.12.2014.


•04.12.2014
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування у сфері земельних відносин.


Законопроектом пропонується внести зміни до Земельного кодексу України, Законів України «Про фермерське господарство», «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)»,  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону земель».

Зокрема, передбачається:
- передати від районних державних адміністрацій до сільських, селищних, міських рад повноваження щодо розпорядження землями державної власності в межах, визначених Земельним кодексом;
- передати від центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин та його територіальних органів повноваження з розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності, які знаходяться за межами населених пунктів до сільських, селищних, міських рад;
- передати від районних державних адміністрацій до сільських, селищних, міських рад повноваження щодо виділення земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості);
- передати від районних державних адміністрацій до сільських, селищних, міських рад повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності;
- встановити, що самоврядний контроль за використанням та охороною земель здійснюється виконавчими органами сільських, селищних, міських рад тощо.

Опубліковано 04.12.2014.


•04.12.2014
Проект Закону про внесення змін до cтатті 21 Закону України "Про оренду землі" щодо розміру орендної плати за земельну частку (пай).


Проектом Закону України  пропонується  внести зміни до статті 21 Закону України «Про оренду землі», а саме передбачити, що розмір орендної плати за земельну частку (пай) не може бути меншим 4,5 відсотків нормативної грошової оцінки.

Опубліковано 04.12.2014.


•04.12.2014
Проект Закону про внесення змін до статті 288 Податкового кодексу України щодо мінімального розміру орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарських угідь.


Проектом Закону України  пропонується  внести зміни до підпункту 288.5.1 пункту 288.5. статті 288 Податкового кодексу України, а саме передбачити, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу для земельних ділянок сільськогосподарських угідь не може бути меншою 4,5 відсотків нормативної грошової оцінки.

Опубліковано 04.12.2014.


•01.12.2014
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо реєстрації прав оренди земельних ділянок органами місцевого самоврядування сільских населених пунктів).


Законопроект має на меті надати можливість мешканцям сільських населених пунктів здійснювати державну реєстрацію права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення у їхньому органі місцевого самоврядування. В свою чергу, органи місцевого самоврядування сільських населених пунктів отримують повноваження для того, щоб організувати надання своїй громаді зазначених послуг, а не буди безсильними у вирішенні цього питання.

Для досягнення цієї мети законопроектом (шляхом внесення до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні») пропонується уповноважити посадових осіб органів місцевого самоврядування сільських населених пунктів здійснювати функції державного реєстратора щодо реєстрації права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Опубліковано 01.12.2014.
Читайте також: Огляд новин законодавства за період 24.11. - 30.11.2014


 

© 2014 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

Найпопулярніше

Головні новини

Порядок проведення інвентаризації земель

Детальніше...

Інформація щодо отримання довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями

Детальніше...

Інформація про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги виконавців робіт із землеустрою: довідник природно-сільськогосподарського районування України

Детальніше...

Структура електронного документу про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги користувачів Земельного порталу України! На нашому сайті оновлено базу земельного законодавства

Детальніше...

Зміни до Земельного кодексу щодо проведення земельних торгів

Детальніше...

Щодо необхідності надання нотаріусам документа про грошову оцінку земельної ділянки та справляння державного мита при посвідченні правочинів щодо відчуження земельних ділянок, які належать юридичним особам

Детальніше...

Щодо оподаткування суборенди земельних ділянок державної або комунальної власності

Детальніше...

Заповнення декларації платника єдиного податку четвертої групи щодо надання відомостей про наявність земельних ділянок

Детальніше...

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України»

Всі права захищені. Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України». Всі виключні майнові і немайнові авторські права на інформацію, що розміщується на сайті www.zem.ua належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цього веб-сайту та інформації, розміщеної на ньому, в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання будь-яким іншим способом без попередньої письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
 

З питань співпраці, а також для представників ЗМІ т. 
098-156-40-40