Огляд новин законодавства за період 01.12. - 07.12.2014

•03.12.2014
Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 р. № 835 і від 17 жовтня 2012 р. № 1051» від 26 листопада 2014 р. № 661.


Постановою внесені зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011р. № 835 “Деякі питання надання Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами адміністративних послуг” і від 17 жовтня 2012 р. № 1051 “Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру”.


Станом на 07.12.2014 не набрала чинності.


•04.12.2014
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Порядку обстеження та оновлення пунктів Державної геодезичної мережі» від 03.11.2014  № 435.


Наказом затверджено Порядок обстеження та оновлення пунктів Державної геодезичної мережі, що додається. Цей Порядок визначає механізм обстеження та оновлення пунктів Державної геодезичної мережі (ДГМ), встановлює типи їх центрів та є обов’язковим для виконання суб’єктами топографо-геодезичної і картографічної діяльності.

Також наказом визнано таким, що втратив чинність, наказ Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 19 травня 1993 року № 23 “Про затвердження Інструкції про типи центрів геодезичних пунктів (ГКНТА-2.01,02-01-93)”.

Станом на 07.12.2014 не набрала чинності.


•01.12.2014
Наказ Держземагентства України від 24.11.2014 № 383 «Про внесення змін до наказу Держземагентства України від 27.08.2014 № 286».


Наказом внесені зміни до складу Науково-експертної ради при Державному агентстві земельних ресурсів України, утвореної наказом Держземагентства України від 27.08.2014 № 286 «Про Науково-експертну раду при Державному агентстві земельних ресурсів України», а саме:
позицію «Рудик Сергій Ярославович – Голова Держземагентства України, голова Ради» замінити позицією «Шемелинець Людмила Миколаївна – голова комісії з реорганізації Державного агентства земельних ресурсів України, голова Ради»;
позицію «Кадомський Артем Маркович – перший заступник Голови Держземагентства України, заступник голови Ради» виключити.

Прийнято 24.11.2014.


•01.12.2014
Наказ Держземагентства України від 24.11.2014 № 382 “Про затвердження Положення про гарячу лінію Держземагентства України”.


Наказом затверджено Положення про гарячу лінію Держземагентства України, що додається.

Також зобов’язано визначити відповідальним за організацію та координацію роботи гарячої лінії Держземагентства України Управління організаційно-аналітичного забезпечення Держземагентства України.
Керівникам структурних підрозділів центрального апарату Держземагентства України та начальникам головних управлінь Держземагентства в областях і м. Києві визначити відповідальних осіб
за забезпечення:
1) належної взаємодії з гарячою лінією Держземагентства України;
2) оперативного та кваліфікованого розгляду питань, порушених у телефонних зверненнях.
Управлінню справами Держземагентства України забезпечити належні умови для прийому дзвінків за телефоном гарячої лінії Держземагентства України.
Визначити Управління інформаційних технологій та захисту інформації Держземагентства України  відповідальним за програмно-технічне забезпечення роботи гарячої лінії Держземагентства України.
Ще наказом визнано таким, що втратив чинність, наказ Держземагентства України від 23.05.2014 № 153 “Про запровадження роботи гарячої лінії Голови Держземагентства України Сергія Рудика”.

Прийнято 24.11.2014.


•03.12.2014
Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру».


Прийняття постанови повинне забезпечити удосконалення процедури внесення відомостей до Державного земельного кадастру відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр», зокрема, про геодезичну і картографічну основи Державного земельного кадастру, кадастрове зонування, землі в межах державного кордону України; землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць та обмеження у використанні земель.

Зауваження та пропозиції до проекту постанови просимо надсилати протягом місяця з дня оприлюднення на поштову адресу Державного агентства земельних ресурсів України: вул. Народного ополчення, 3, м. Київ, 03680, або на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її...

Опубліковано 03.12.2014.


•04.12.2014
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування у сфері земельних відносин.


Законопроектом пропонується внести зміни до Земельного кодексу України, Законів України «Про фермерське господарство», «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)»,  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону земель».

Зокрема, передбачається:
- передати від районних державних адміністрацій до сільських, селищних, міських рад повноваження щодо розпорядження землями державної власності в межах, визначених Земельним кодексом;
- передати від центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин та його територіальних органів повноваження з розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності, які знаходяться за межами населених пунктів до сільських, селищних, міських рад;
- передати від районних державних адміністрацій до сільських, селищних, міських рад повноваження щодо виділення земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості);
- передати від районних державних адміністрацій до сільських, селищних, міських рад повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності;
- встановити, що самоврядний контроль за використанням та охороною земель здійснюється виконавчими органами сільських, селищних, міських рад тощо.

Опубліковано 04.12.2014.


•04.12.2014
Проект Закону про внесення змін до cтатті 21 Закону України "Про оренду землі" щодо розміру орендної плати за земельну частку (пай).


Проектом Закону України  пропонується  внести зміни до статті 21 Закону України «Про оренду землі», а саме передбачити, що розмір орендної плати за земельну частку (пай) не може бути меншим 4,5 відсотків нормативної грошової оцінки.

Опубліковано 04.12.2014.


•04.12.2014
Проект Закону про внесення змін до статті 288 Податкового кодексу України щодо мінімального розміру орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарських угідь.


Проектом Закону України  пропонується  внести зміни до підпункту 288.5.1 пункту 288.5. статті 288 Податкового кодексу України, а саме передбачити, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу для земельних ділянок сільськогосподарських угідь не може бути меншою 4,5 відсотків нормативної грошової оцінки.

Опубліковано 04.12.2014.


•01.12.2014
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо реєстрації прав оренди земельних ділянок органами місцевого самоврядування сільских населених пунктів).


Законопроект має на меті надати можливість мешканцям сільських населених пунктів здійснювати державну реєстрацію права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення у їхньому органі місцевого самоврядування. В свою чергу, органи місцевого самоврядування сільських населених пунктів отримують повноваження для того, щоб організувати надання своїй громаді зазначених послуг, а не буди безсильними у вирішенні цього питання.

Для досягнення цієї мети законопроектом (шляхом внесення до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні») пропонується уповноважити посадових осіб органів місцевого самоврядування сільських населених пунктів здійснювати функції державного реєстратора щодо реєстрації права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Опубліковано 01.12.2014.




Читайте також: Огляд новин законодавства за період 24.11. - 30.11.2014


 

© 2014 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

Про "Земельну спілку України"

 

 

Асоціація "Земельна Спілка України" (ЗСУ) була заснована в 2004 році групою землевпорядних організацій. Асоціація є недержавною неприбутковою організацією.
 

Клієнти та партнери

  • Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин ВР
  • Міністерство аграрної політики та продовольства
  • Держгеокадастр
  • Міністерство юстиції України
  • Державна реєстраційна служба України
  • Національний Університет біоресурсів і природокористування України
  • Проект USAID АгроІнвест
  • Проект USAID Правова країна
  • United Nations Development Programme (UNDP)
  • Food and Agriculture Organization (FAO)
  • BVVG Bodenverwertungs- und -verwaltungs GmbH
  • Асоціація фермерів та приватних землевласників України
  • Український союз промисловців та підприємців
  • Українська національна іпотечна асоціація
  • Асоціація адвокатів України
  • Український клуб аграрного бізнесу

Змі про нас

Земельна реформа 2021 – дорожня карта запуску ринку землі

Детальніше...

Війна за ринок землі – законопроєкт №2194...

Детальніше...

Зміна підходу до розрахунку нормативної грошової оцінки землі – що зміниться для аграріїв та власників паїв?

Кабінет Міністрів України пропонує затвердити нову уніфіковану методику нормативної грошової оцінки (НГО) земельних ділянок. Відповідний проєкт постанови уряду розміщено на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. AgroPolit.com дізнався думку авторів постанови, землевпорядників та фахівців із земельних питань про причини та наслідки нововведень.

Детальніше...

Голова Держгеокадастру пояснив, що буде з орендою паїв після земельної реформи

Детальніше...

Земля громадам від Президента: де її шукати?

Детальніше...

Роман Лещенко – про передачу державних земель народу, інвентаризацію, корупцію, детінізацію, безоплатну приватизацію

Детальніше...

Держгеокадастр за 2 місяці скоротить 60% працівників

Держгекокадастр за 2 місяці скоротить 60% працівників. Про це під час Всеукраїнського земельного форуму заявив керівник Держгеокадастру Роман Лещенко. 
Детальніше...

Бюджет України-2021: завдання вижити – пошук ресурсів для покриття дефіциту

Детальніше...

Суд заарештував земельні ділянки Андрія Вавриша - "Наші Гроші"

Детальніше...

Що не так із новим податком на землю

Детальніше...

Послуги

Увага!

Земельна спілка України

- не надає безкоштовних консультацій

- не допомагає безкоштовно отримати і оформити землю

- не займається оформленням окремих ділянок площею менше 2,1 га або паїв

- не працює у вихідні і святкові дні

 

Для замовлення послуг звертайтеся за телефонами:

38 098 508 80 00

Наша електронна пошта

office@zsu.org.ua

 

 

Асоціація «Земельна спілка України» надає послуги на території всієї України через мережу з більш ніж 40 представництв і партнерських організацій:

 

Усні консультації

 

Письмові консультації

 

Земельні спори (в тому числі межові). Їх вирішення в суді

 

Оскарження упереджених висновків державних органів щодо документації із землеустрою та оцінки земель

 

Первинна громадська науково-технічна експертиза документації із землеустрою та оцінки земель

 

Безпілотні технології в сільському господарстві

 

Безпілотні технології в промисловості

 

Проект відведення земельної ділянки. Технічна документація із землеустрою

 

Купівля-продаж землі

 

Оптимізація плати за землю

 

Аудит земельної ділянки

 

Підготовка договорів і кошторисів щодо землевпорядних послуг

 

Інвентаризація земель

 

Топозйомка 1:500, 1:2000

 

Представництво інтересів

 

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки

 

Винесення в натуру меж земельної ділянки

 

Зміна цільового призначення (переведення земель)

 

Оформлення договорів оренди землі та їх подовження

 

Переоформлення земельної ділянки на нового власника

 

Брокерські послуги

 

Законотворча діяльність та лобіювання інтересів

 

Консолідація земель сільськогосподарського призначення (формування єдиних масивів)

 

Розділ і об'єднання земельних ділянок

 

Розробка еколого-економічного обґрунтування

 

Експертна грошова оцінка земельної ділянки

 

Комерційні послуги для фермерів

 

Супровід угод, пов'язаних із землею

 

Чому клієнти обирають Земельну спілку України?

 

З послугами для агробізнесу Ви можете ознайомитися на наших сайтах (http://zem.com.ua/ та http://koshyl.wix.com/land-for-garden)

 

Послуги для компаній

 

 

 

 

 

Послуги для громадян

 

 

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.