Публічна кадастрова карта

База земельного законодавства

База земельних ділянок

Законодавство: огляди, коментарі

Питання - відповіді

Господарство: дім, сад, город

Покрокові схеми

Фермерство: створення, ведення, оподаткування

Шаблони документів

Корисна інформація та посилання

Захист прав на землю

Відеоматеріали по земельних відносинах

Дорожні карти (покрокові схеми) Як закласти сад на земельній ділянці із орними землями?

Останні матеріали

Для кожної земельної ділянки при її формуванні встановлюється не лише зовнішня межа та цільове призначення, але й склад земельних угідь. Наприклад, якщо Ваша земельна ділянка за складом угідь є ріллею, а Ви хочете закласти на ній сад, необхідно здійснити процедуру зміни складу угідь земельної ділянки.

 

Взнати склад угідь своєї земельної ділянки Ви можете отримавши витяг із Державного земельного кадастру.

 

Важливо пам’ятати!

За самовільну зміну складу угідь земельних ділянок законодавством передбачена адміністративна відповідальність! Згідно статті 55 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відхилення від затверджених в установленому порядку проектів землеустрою тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-340 грн.) і на посадових осіб – від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (255-510 грн.).

 

Для того, аби офіційно змінити склад угідь належної Вам земельної ділянки, необхідно здійснити наступні кроки:

 

КРОК 1. Замовте проект землеустрою

 

Зверніться до виконавця робіт із землеустрою та укладіть із ним договір на складання проекту землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь. У технічному завданні до договору обов’язково зазначте своє бажання закласти багаторічні насадження на земельній ділянці.

 

Що слід пам’ятати?

Розробниками документації із землеустрою в Україні є:

· юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою;

· фізичні особи-підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.

Перевірити спроможність особи виконувати роботи із землеустрою Ви можете у Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників.

 

Зверніть увагу!

Якщо земельна ділянка, угіддя якої змінюються, належить Вам не на праві власності, а на праві користування (наприклад, перебуває у оренді), зміну складу угідь ділянки слід попередньо погодити із її власником.

 

КРОК 2. Розробка проекту землеустрою

 

Виконавець робіт із землеустрою за Вашим замовленням має розробити проект землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, що має включати:

· завдання на складання проекту землеустрою;

· пояснювальну записку;

· документи, що підтверджують площу землеволодіння (землекористування);

· матеріали геодезичних та землевпорядних вишукувань;

· матеріали ґрунтових обстежень (за наявності);

· копії агрохімічних паспортів полів, земельних ділянок (за наявності таких паспортів) у разі здійснення за проектом заходів з організації сівозміни;

· матеріали книги історії полів за останні три роки (за наявності);

· план існуючого стану використання земель у розрізі землеволодінь та землекористувань, угідь, обмежень та особливих умов використання земель;

· схему розміщення попередників сільськогосподарських культур (у разі здійснення за проектом заходів з організації сівозміни);

· план агровиробничих груп ґрунтів та крутизни схилів;

· план організації землеволодінь (землекористувань), впорядкування угідь, розміщення виробничих будівель і споруд, об’єктів інженерної та соціальної інфраструктури та заходів з охорони земель;

· план організації території сівозміни (проектування полів сівозміни з визначенням їх типів і видів з урахуванням спеціалізації сільськогосподарського виробництва, чергування сільськогосподарських культур у сівозміні) (у разі здійснення за проектом заходів з організації сівозміни);

· матеріали перенесення в натуру (на місцевість) запроектованих полів сівозміни (у разі здійснення за проектом заходів з організації сівозміни);

· матеріали перенесення в натуру (на місцевість) меж земельних угідь (у разі здійснення за проектом зміни земельних угідь).

 

Зверніть увагу!

Максимальний строк розроблення проекту за законом не може перевищувати 6 місяців.

 

КРОК 3. Затвердіть проект землеустрою

 

Уважно ознайомтесь і представленим проектом землеустрою. Якщо Ви погоджуєтесь із наведеними у ньому проектними рішеннями – для цього достатньо поставити свій підпис під написом «Затверджую» на титульній сторінці проекту.

 

Зверніть увагу!

Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, не підлягають погодженню і затверджуються лише замовниками таких проектів.

 

КРОК 4. Внесіть нові відомості про ділянку до Державного земельного кадастру

 

Затверджений проект землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь (у паперовій формі та у вигляді електронного обмінного файлу), слід подати державному кадастровому реєстратору територіального органу Держгеокадастру України для внесення відомостей про ділянку до Державного земельного кадастру.

 

Зверніть увагу!

Зміна складу угідь земельної ділянки впливає на її нормативну грошову оцінку, а отже і податкові зобов’язання з плати за землю або єдиного податку.

 

 

 
 
 
© 2019 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

Найпопулярніше

Головні новини

Порядок проведення інвентаризації земель

Детальніше...

Інформація щодо отримання довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями

Детальніше...

Інформація про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги виконавців робіт із землеустрою: довідник природно-сільськогосподарського районування України

Детальніше...

Структура електронного документу про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги користувачів Земельного порталу України! На нашому сайті оновлено базу земельного законодавства

Детальніше...

Зміни до Земельного кодексу щодо проведення земельних торгів

Детальніше...

Щодо необхідності надання нотаріусам документа про грошову оцінку земельної ділянки та справляння державного мита при посвідченні правочинів щодо відчуження земельних ділянок, які належать юридичним особам

Детальніше...

Щодо оподаткування суборенди земельних ділянок державної або комунальної власності

Детальніше...

Заповнення декларації платника єдиного податку четвертої групи щодо надання відомостей про наявність земельних ділянок

Детальніше...

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України»

Всі права захищені. Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України». Всі виключні майнові і немайнові авторські права на інформацію, що розміщується на сайті www.zem.ua належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цього веб-сайту та інформації, розміщеної на ньому, в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання будь-яким іншим способом без попередньої письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
 

З питань співпраці, а також для представників ЗМІ т. 
098-156-40-40