Публічна кадастрова карта

База земельного законодавства

База земельних ділянок

Законодавство: огляди, коментарі

Питання - відповіді

Господарство: дім, сад, город

Покрокові схеми

Фермерство: створення, ведення, оподаткування

Шаблони документів

Корисна інформація та посилання

Захист прав на землю

Відеоматеріали по земельних відносинах

Дорожні карти (покрокові схеми) На вашій земельній ділянці геологи хочуть проводити пошукові роботи – як правильно оформити документи?

Останні матеріали

Якщо до Вас як до власника або користувача земельної ділянки звернулося підприємство, що хотіло б провести на цій ділянці геологознімальні, пошукові, геодезичні або інші вишукувальні роботи, Ви можете надати йому таке право, уклавши спеціальну угоду. Без укладення такої угоди ніхто не має права використовувати Вашу землю для пошукових та інших робіт, адже право власності є непорушним.


Підприємства, установи та організації, які здійснюють геологознімальні, пошукові, геодезичні та інші розвідувальні роботи, можуть проводити такі роботи на підставі угоди з власником землі або за погодженням із землекористувачем!


Зверніть увагу!
Право здійснювати на земельній ділянці геологознімальні, пошукові, геодезичні та інші розвідувальні роботи не слід ототожнювати із орендою. За Вами залишається право передати в оренду земельну ділянку, на якій проводяться пошукові роботи, поставивши про це до відома орендаря.

КРОК 1

Проведіть переговори із представником підприємства, установи та організації, які планують здійснювати на Вашій земельній ділянці геологознімальні, пошукові, геодезичні та інші розвідувальні роботи та визначте істотні умови майбутньої угоди.

Важливо!
Надання земельної ділянки – це Ваше право, а не обов’язок, тому, якщо пропоновані умови Вас не влаштовуватимуть, Ви маєте повне право відмовитись від укладання угоди!

КРОК 2

Домовтесь із представником підприємства, установи та організації, які планують здійснювати на Вашій земельній ділянці геологознімальні, пошукові, геодезичні та інші розвідувальні роботи, про строки і місце проведення розвідувальних робіт.

Важливо!
Якщо земельна ділянка передана в оренду, також слід погодити проведення розвідувальних робіт із орендарем!

КРОК 3

Домовтесь із представником підприємства, установи та організації, які планують здійснювати на Вашій земельній ділянці геологознімальні, пошукові, геодезичні та інші розвідувальні роботи про грошову компенсацію (відшкодування збитків).

Варто знати!
Підприємства, установи та організації, які проводять розвідувальні роботи, зобов’язані відшкодовувати власникам землі та землекористувачам усі збитки, в тому числі неодержані доходи, а також за свій рахунок приводити займані земельні ділянки у попередній стан.

КРОК 4

Укладіть угоду про проведення розвідувальних робіт із зазначенням її істотних умов:
•    визначення характеру робіт;
•    визначення місця проведення робіт;
•    строку проведення розвідувальних робіт;
•    обов’язку підприємства, що проводить розвідувальні роботи, відшкодувати власнику землі (землекористувачу) усі збитки, в тому числі неодержані доходи, а також розмір цих збитків;
•    обов’язку підприємства, що проводить розвідувальні роботи, за свій рахунок привести займані земельні ділянки у попередній стан.

За бажанням сторін угода може бути нотаріально посвідчена.

Важливо!
Угода на проведення розвідувальних робіт, яку укладають власник землі або землекористувач та підприємство, що має намір проводити розвідувальні роботи, не призводить до позбавлення власника землі або землекористувача права користування земельною ділянкою і лише надає користувачу надр тимчасове право на проведення в межах земельної ділянки розвідувальних робіт із обов’язком наступного приведення займаної земельної ділянки у попередній стан за його рахунок!

Слід пам’ятати!
Угоди на проведення розвідувальних робіт не підлягають державній реєстрації і починають діяти відразу після підписання її сторонами!

 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

 

Найпопулярніше

Головні новини

Порядок проведення інвентаризації земель

Детальніше...

Інформація щодо отримання довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями

Детальніше...

Інформація про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги виконавців робіт із землеустрою: довідник природно-сільськогосподарського районування України

Детальніше...

Структура електронного документу про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги користувачів Земельного порталу України! На нашому сайті оновлено базу земельного законодавства

Детальніше...

Зміни до Земельного кодексу щодо проведення земельних торгів

Детальніше...

Щодо необхідності надання нотаріусам документа про грошову оцінку земельної ділянки та справляння державного мита при посвідченні правочинів щодо відчуження земельних ділянок, які належать юридичним особам

Детальніше...

Щодо оподаткування суборенди земельних ділянок державної або комунальної власності

Детальніше...

Заповнення декларації платника єдиного податку четвертої групи щодо надання відомостей про наявність земельних ділянок

Детальніше...

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України»

Всі права захищені. Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України». Всі виключні майнові і немайнові авторські права на інформацію, що розміщується на сайті www.zem.ua належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цього веб-сайту та інформації, розміщеної на ньому, в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання будь-яким іншим способом без попередньої письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
 

З питань співпраці, а також для представників ЗМІ т. 
098-156-40-40