Публічна кадастрова карта

База земельного законодавства

База земельних ділянок

Законодавство: огляди, коментарі

Питання - відповіді

Господарство: дім, сад, город

Покрокові схеми

Фермерство: створення, ведення, оподаткування

Шаблони документів

Корисна інформація та посилання

Захист прав на землю

Відеоматеріали по земельних відносинах

Коментовані закони Земельний кодекс України. Розділ VIII. Відповідальність за порушення земельного законодавства

Останні матеріали

ЗСУ: У разі порушення земельного законодавства залежно від характеру правопорушення та санкцій, що застосовуються, може наступати адміністративна, кримінальна, цивільна та дисциплінарна відповідальність.
 
Частиною 1 статті 61 Конституції України закріплено, що ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення. 
 
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КУпАП адміністративна відповідальність настає за правопорушення, які не тягнуть кримінальної відповідальності. Також особа не може бути притягнута і до майнової відповідальності різних видів (цивільної та матеріальної) за одне і те саме правопорушення.
 
Крім того, слід мати на увазі, що відповідальність може наставати лише за наявності певного факту – порушення земельного законодавства. Статтею 211 ЗК України закріплено перелік видів порушень земельного законодавства.
 
Суб'єктами земельних правопорушень можуть бути громадяни, юридичні особи та посадові особи, які є суб'єктами земельних правовідносин (власники земельних ділянок, землекористувачі), а також особи, які, не будучи суб'єктами земельних відносин, здійснили порушення земельного законодавства (наприклад, особи, що самовільно зайняли земельну ділянку).
 
Об'єктом земельних правопорушень є відносини у сфері використання та охорони земель, права і законні інтереси землевласників, землекористувачів, інших суб’єктів земельних правовідносин.
 
Суб'єктивна сторона земельних правопорушень характеризується наявністю вини у формі прямого умислу (наприклад, самовільне захоплення земельної ділянки, використання земельної ділянки не за цільовим призначенням) або у формі недбалості (наприклад, нераціональне використання землі).
 
Об'єктивна сторона земельного правопорушення характеризується вчиненням певного діяння. Земельне правопорушення може бути вчинене як шляхом дій (знищення межових знаків, самовільне зайняття земельної ділянки, використання земельної ділянки не за цільовим призначенням тощо), так і в результаті бездіяльності (невиконання заходів щодо охорони земель тощо). 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 2015 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

Найпопулярніше

Головні новини

Порядок проведення інвентаризації земель

Детальніше...

Інформація щодо отримання довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями

Детальніше...

Інформація про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги виконавців робіт із землеустрою: довідник природно-сільськогосподарського районування України

Детальніше...

Структура електронного документу про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги користувачів Земельного порталу України! На нашому сайті оновлено базу земельного законодавства

Детальніше...

Зміни до Земельного кодексу щодо проведення земельних торгів

Детальніше...

Щодо необхідності надання нотаріусам документа про грошову оцінку земельної ділянки та справляння державного мита при посвідченні правочинів щодо відчуження земельних ділянок, які належать юридичним особам

Детальніше...

Щодо оподаткування суборенди земельних ділянок державної або комунальної власності

Детальніше...

Заповнення декларації платника єдиного податку четвертої групи щодо надання відомостей про наявність земельних ділянок

Детальніше...

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України»

Всі права захищені. Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України». Всі виключні майнові і немайнові авторські права на інформацію, що розміщується на сайті www.zem.ua належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цього веб-сайту та інформації, розміщеної на ньому, в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання будь-яким іншим способом без попередньої письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
 

З питань співпраці, а також для представників ЗМІ т. 
098-156-40-40