Публічна кадастрова карта

База земельного законодавства

База земельних ділянок

Законодавство: огляди, коментарі

Питання - відповіді

Господарство: дім, сад, город

Покрокові схеми

Фермерство: створення, ведення, оподаткування

Шаблони документів

Корисна інформація та посилання

Захист прав на землю

Відеоматеріали по земельних відносинах

Господарство: дім, сад, город Як вибрати земельну ділянку для будівництва будинку

Останні матеріали

Напевно, зайве говорити, що місце розташування будинку (а, отже, і земельної ділянки під ним) повинно бути добре продумано. Перед тим, як починати досить дорогий і довгий у часі процес будівництва, варто розглянути ряд важливих моментів. 

Місцерозташування земельної ділянки 

- У межах міста або за його межами? Що важливіше для Вас - тиша або зручна інфраструктура?


- Віддаленість - як Ви будете добиратися до місця роботи? До друзів та рідних? За продуктами? Оцініть час і витрати на проїзд.
- Окремо або в закритому котеджному містечку. В останньому випадку оцініть свої можливості регулярно платити за охорону та інші послуги (газ, світло, вода, каналізація, парковка, вивіз сміття), а в першому - свої можливості організувати все це самостійно. Також варто врахувати, що в існуючому житловому масиві можуть виникнути вимоги до зовнішнього вигляду, висотності, колірному рішенню і певному розташуванню будинку. Їх підкаже детальний план забудови, який можна взяти в районному відділі архітектури та будівництва.


- Плани містобудівного розвитку території - оцініть для чого заплановано використання даної ділянки в майбутньому.
- Відстань до екологічно негативних об'єктів (заводів, звалищ, ТЕЦ, великих магістралей, тваринницьких комплексів). Оцініть, чи не проходять поруч газопроводи або кабелі. Їх наявність може стати непереборною перешкодою для будівництва.


- Відстань до джерел сильного шуму. Оцініть чи не знаходяться поруч розважальні заклади або великі виробничі підприємства і т.д.
- Чи достатньо місце привабливе з точки зору можливого майбутнього продажу.


Інфраструктура


- Що являє собою під'їзна дорога - грунт, підсипка, асфальт? Плани з її облаштування (за рахунок місцевого бюджету найближчим часом або ж Вам з сусідами доведеться зайнятися облаштуванням дороги самостійно)? Її ширина - чи зможе масивна техніка проїхати до Вашого дому (наприклад, будівельний кран), не кажучи вже про те, чи зможе Ваша машина роз'їхатися з машиною сусіда? Розчищається чи дорога взимку?
- Чи є поблизу газопровід, водопровід та каналізація? Як далеко від земельної ділянки? Скільки коштуватиме підключення до них? І чи можливо отримати на це дозвіл (що буває не завжди, на жаль)? Або прокладка цих комунікацій тільки планується (оцініть вартість таких робіт)?
- Наявність громадського транспорту? Навіть якщо ви звикли користуватися власним автомобілем, бувають найрізноманітніші ситуації, коли виникне необхідність у використанні громадського транспорту.
- Відстань до торгових центрів, магазинів продуктових і промислових товарів, підприємств послуг та громадського харчування, сільськогосподарських ринків?
- Місцева індустрія розваг - басейни, сауни, парки, ресторани, кінотеатри, спортивні майданчики?
- Наявність інфраструктури для дітей - садочки, дитячі майданчики, школи.


Цільове призначення земельної ділянки


- Яке цільове призначення має земельна ділянка?


Енергопостачання


- Яку кількість кіловат вам зможуть виділити у використання на законних підставах (можна дізнатися в місцевій адміністрації)? Чи буде цього достатньо для будинку (середня норма споживання заміського будинку площею 10 кв. м - 1 кВт) або вам доведеться бути готовим до витрат на отримання додаткової потужності, створення власної підстанції, а також продумати зниження енергоспоживання?


Можливість підтоплення, ґрунтові води


- Чи розташована ділянка в низині (або просто нижче рівня навколишніх земель)? Якщо так, Вам варто передбачити можливість підтоплення навесні після танення снігу або сильних дощів.
- Глибина залягання вод - отримаєте інформацію в регіональному проектному інституті чи організації інженерних вишукувань, постарайтеся отримати дозвіл викопати на цікавій Вам ділянці кілька неглибоких свердловин. При високому (близькому) рівні вод - значно збільшаться витрати на створення надійного фундаменту, гідроізоляції та дренажної системи, а від підвалів доведеться відмовитися зовсім, традиційна «вигрібна яма» буде швидко переповнюватися через відсутність відтоку. Також потрібно врахувати, що багато видів дерев не витримують близьких вод, і буде складно закласти сад. При занадто низькому (глибокому) рівні вод, а ще гірше - перешкоді у вигляді гранітних пластів, можливі труднощі з отриманням власної води (колодязь, свердловина).


Якість води


- Чи прийнятна якість води в даній місцевості (артезіанські свердловини, міський чи селищний водопроводи, сусідські колодязі)? Якщо неподалік від обраної Вами ділянки вже є пробурені свердловини або криниці, варто спробувати дізнатися у їх власників результати висновків СЕС на вміст хімічних та бактеріологічних домішок у воді, а також попросити трохи води, щоб простими методами самостійно оцінити якість води.


Каналізація


- За відсутності центральної каналізаційної системи Вам доведеться зайнятися створенням власної, локальної, в цьому випадку бажано заздалегідь, до початку будівництва, передбачити її тип (залежно від глибини залягання ґрунтових вод), місце розташування (площа дренажного поля може займати до 1-2 соток) і зручний під'їзд для асенізаційної машини.


Форма і розмір ділянки, орієнтація по сторонах світу


- Чи буде ділянка відповідати площі будинку (прийнято орієнтуватися на норму 1 сотка землі на 10 кв. м будинку)? Безумовно, дане співвідношення є дуже приблизними, проте не варто ним нехтувати - при істотному його порушенні ліквідність майбутньої нерухомості може виявитися нижче очікуваного рівня.


- Чи не завадить форма ділянки будівництва обраного Вами проекту? Слід пам'ятати, що відстані від меж ділянки до стін будинку повинні бути не менше 3 м (6,0 м - мінімальна відстань між стінами сусідських будинків з негорючих матеріалів).


- Чи вийде зорієнтувати будинок по сторонах світу - найбільші вікна на південь (ефективно з точки зору опалення та освітлення)?
- Який вигляд буде відкриватися в кожну сторону? Що буде видно сусідам?


Рельєф


- Чи готові ви нести додаткові витрати при будівництві будинку на рельєфі? Або навпаки - шукаєте саме нестандартне рішення?
- Як підняти (опустити) матеріали і техніку?
- Куди буде збиратися вода після дощу? Можливо, варто розглянути створення озер в цьому місці або підсипати ґрунт із спорудженням підпірної стінки.
- Як відвести воду з розташованих вище ділянок (за їх наявності)?


Якість і склад ґрунту


- Які ґрунти - наявність родючого шару і його глибина? Що під ним (від цього залежить тип фундаменту)? При мізерності ґрунту оцініть свої можливості по його завезенню (мінімальна товщина: під газон - 0,2 м, під кущі - 0,5 м, під дерева - 1 м).
- Кислотність, сіль - багато звичних садових рослини не виносять кислих або солоних ґрунтів.
Наявні споруди і насадження
- Чи будуть заважати будівництву старі споруди і насадження? Або навпаки - будинок, який пізніше піде під знос, можна використовувати як тимчасове житло, а частину старих, але здорових дерев залишити, включивши в садовий ансамбль?
- Чи можна зрізати наявні дерева, або навпаки - деякі повинні бути обов'язково збережені?
Наявність документів на землю та на будови (якщо є)
- Які документи на землю і наявні будови є у продавця (держакт, виписка з Державного земельного кадастру)? Якщо ділянка або об'єкти на ньому не зареєстровані, покупець піддає себе великим ризикам.
- Винесені чи межі ділянки в натуру (має право робити тільки компанія з сертифікованим землевпорядником)? В іншому випадку, різко зростає ймовірність майбутніх межових спорів або навіть втрати ділянки.
 

 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

 

Найпопулярніше

Головні новини

Порядок проведення інвентаризації земель

Детальніше...

Інформація щодо отримання довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями

Детальніше...

Інформація про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги виконавців робіт із землеустрою: довідник природно-сільськогосподарського районування України

Детальніше...

Структура електронного документу про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги користувачів Земельного порталу України! На нашому сайті оновлено базу земельного законодавства

Детальніше...

Зміни до Земельного кодексу щодо проведення земельних торгів

Детальніше...

Щодо необхідності надання нотаріусам документа про грошову оцінку земельної ділянки та справляння державного мита при посвідченні правочинів щодо відчуження земельних ділянок, які належать юридичним особам

Детальніше...

Щодо оподаткування суборенди земельних ділянок державної або комунальної власності

Детальніше...

Заповнення декларації платника єдиного податку четвертої групи щодо надання відомостей про наявність земельних ділянок

Детальніше...

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України»

Всі права захищені. Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України». Всі виключні майнові і немайнові авторські права на інформацію, що розміщується на сайті www.zem.ua належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цього веб-сайту та інформації, розміщеної на ньому, в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання будь-яким іншим способом без попередньої письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
 

З питань співпраці, а також для представників ЗМІ т. 
098-156-40-40