Публічна кадастрова карта

База земельного законодавства

База земельних ділянок

Законодавство: огляди, коментарі

Питання - відповіді

Господарство: дім, сад, город

Покрокові схеми

Фермерство: створення, ведення, оподаткування

Шаблони документів

Корисна інформація та посилання

Захист прав на землю

Відеоматеріали по земельних відносинах

Дорожні карти Дорожні карти (покрокові схеми) Як оформити протокол розбіжностей до договору оренди землі

Більшість проблем власників земельних ділянок, пов’язаних із виконанням договорів оренди землі, викликані тим, що вони підписуються власниками у редакції, запропонованій орендарем, та без уважного вивчення умов договору.

Для того, щоб ці проблеми не виникали, потрібно чітко висловлювати орендарю свою позицію щодо умов договору до його підписання. При цьому не слід боятись того, що у разі наявності зауважень, орендар не буде укладати договір. Узгодження умов договору його сторонами – звична практика у господарській діяльності .

Узгодити умови договору можна усно із уповноваженим представником орендаря, а можна скласти протокол розбіжностей. В такому протоколі Ви вказуєте ті пункти договору, які Вас не влаштовують і пропонуєте свої умови.

Для підписання договору з протоколом розбіжностей необхідно.

Крок 1.

Уважно вивчіть умови договору. Виявіть ті пункти, які Вас не влаштовують, і ті пункти, формулювання яких Ви хотіли б змінити.

Крок 2.

Складіть протокол розбіжностей. У протоколі Ви можете запропонувати:

- виключити певні пункти,

- викласти певні пункти у новій редакції,

- замінити слова у пунктах договору,

- доповнити договір новим пунктом.

Наприкінці протоколу доцільно зазначити, що у разі підписання протоколу обома сторонами:

- договір оренди вважається укладеним зі змінами, передбаченими цим протоколом,

- протокол є невід’ємною частиною договору оренди.

Зверніть увагу! Встановленої законодавством форми протоколу розбіжностей не існує. Зазвичай він оформлюється  у вигляді таблиці з двома колонками, у лівій колонці якої наводяться спірні пункти, у правій  – Ваші пропозиції до цих пунктів. У разі внесення пропозиції щодо доповнення договору новим пунктом, у лівій колонці зазначається,: «пункт відсутній». Зразок протоколу можна завантажити на сайті zem.ua

Крок 3

Підпишіть протокол розбіжностей у двох примірниках. Підпишіть договір із поміткою біля підпису: «Із протоколом розбіжностей».

Увага: Обов’язково зазначте дату підписання протоколу. Вона не має бути пізнішою, ніж дата укладення договору оренди.

Крок 4

Надайте підписані примірники договору і протоколу іншій стороні договору.

У разі, якщо інша сторона договору підпише і договір і протокол, усі запропоновані в протоколі умови будуть вважатись прийнятими, а сам договір – укладеним. По одному підписаному примірнику договору та протоколу мають бути повернені Вам.

 

Завантажити Зразок протоколу розбіжностей до договору оренди землі можна за цим посиланням(.doc)

 

 

 
 
 
© 2015 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

Найпопулярніше

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України»

Всі права захищені. Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України». Всі виключні майнові і немайнові авторські права на інформацію, що розміщується на сайті www.zem.ua належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цього веб-сайту та інформації, розміщеної на ньому, в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання будь-яким іншим способом без попередньої письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
 

З питань співпраці, а також для представників ЗМІ т. 
098-156-40-40