Відповідно до статті 120 Земельного кодексу України до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, у розмірах, встановлених договором.

 

   Відповідно до частини 4 зазначеної статті при переході права власності на будівлю та споруду до кількох осіб право на земельну ділянку визначається пропорційно часткам осіб у вартості будівлі та споруди, якщо інше не передбачено у договорі відчуження будівлі і споруди.

 

Зверніть увагу! До того часу, поки не будуть виділені частки земельної ділянки між двома власниками приватного будинку, останні мають рівні права щодо володіння і користування земельною ділянкою навколо будинку та користуються нею спільно.

 

               При приватизації земельної ділянки біля будинку власники будинку повинні узгодити між собою частки земельної ділянки, якою буде володіти кожен власник окремо, та визначити межі цих часток, якщо це можливо. У разі неможливості визначення частки за згодою сторін, дане питання підлягає вирішенню у судовому порядку.

 

 

Матеріал розроблений Земельною спілкою України по замовленню ПРООН