Публічна кадастрова карта

База земельного законодавства

База земельних ділянок

Законодавство: огляди, коментарі

Питання - відповіді

Господарство: дім, сад, город

Покрокові схеми

Фермерство: створення, ведення, оподаткування

Шаблони документів

Корисна інформація та посилання

Захист прав на землю

Відеоматеріали по земельних відносинах

Корисна інформація та посилання Як правильно порахувати, скільки зерна в якості орендної плати має отримати орендар, якщо розрахунок проводиться в натуральній формі?

Відповідно до ст. 22 Закону України "Про оренду землі" орендна плата може справлятися у грошовій, натуральній та відробітковій (надання послуг орендодавцю) формах.

 У разі якщо договором оренди встановлено натуральну форму оплати, то обсяги, визначені в натуральній формі, слід перераховувати в грошову форму.

 

Зверніть увагу!На сьогодні розмір орендної плати не повинен бути меншим за 3 % від нормативної грошової оцінки землі. Відповідно, вартість продукції, наданої у натуральній формі як оплата за користування земельною часткою (паєм), в грошовому еквіваленті не може бути меншою.

 

Перерахунок обсягу продукції в грошову форму здійснюється в порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 року № 672 «Про проведення перерахунку обсягів натуральної та відробіткової форм плати за оренду земельної частки (паю) у грошову».

 

Відповідно до зазначеної Постанови перерахунок обсягів натуральної форми плати за оренду земельної частки (паю) у грошову проводиться, виходячи з фактичної собівартості визначених договором видів продукції, яка склалася в господарстві за минулий рік.

 

Таким чином, щоб розрахувати обсяг зерна, який повинен надаватися орендодавцю орендарем за користування земельною часткою (паєм), необхідно розмір орендної плати в грошовій формі (що не повинен бути менше 3 % від нормативної грошової оцінки землі) перерахувати на кількість зерна, виходячи з тієї вартості зерна, яка склалася у минулому році.

 

 

Матеріал розроблений Земельною спілкою України по замовленню ПРООН

 

Найпопулярніше

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України»

Всі права захищені. Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України». Всі виключні майнові і немайнові авторські права на інформацію, що розміщується на сайті www.zem.ua належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цього веб-сайту та інформації, розміщеної на ньому, в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання будь-яким іншим способом без попередньої письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
 

З питань співпраці, а також для представників ЗМІ т. 
098-156-40-40