Чи можна відчужити частину земельної ділянки без виділення її в натурі?

Відповідно до частини 7 статті 126 Земельного кодексу України відчуження частини земельної ділянки з виділенням її в окрему земельну ділянку може бути здійснено лише після отримання її власником державного акта, що посвідчує право власності на сформовану нову земельну ділянку.

Якщо на одній земельній ділянці знаходяться дві і більше будівлі (споруди), одна з яких відчужується (ст. 120 Земельного кодексу України), укладання договору здійснюється після виділення частини земельної ділянки, на якій знаходиться ця будівля (споруда) в окрему земельну ділянку і отримання її власником державного акта, що посвідчує право власності на сформовану нову земельну ділянку.

 

При відчуженні частини будинку (частки в праві власності), розміщеної на приватизованій земельній ділянці, – відчужується тільки частина земельної ділянки (або частка у праві власності на земельну ділянку). Виділення частки в окрему земельну ділянку в цьому випадку не допускається.

 

Майте на увазі! У разі якщо державним актом на право власності на земельну ділянку було посвідчено право власності на декілька земельних ділянок, відчуження однієї з цих ділянок здійснюється після виготовлення державного акта, що посвідчує право власності на кожну з цих ділянок.

 Для виділення частини земельної ділянки з метою її подальшого відчуження необхідно здійснити поділ земельної ділянки, що потребує виділення в натурі земельних ділянок, що утворюються внаслідок поділу, встановлення меж, складання кадастрового плану, присвоєння виділеним земельним ділянкам окремого кадастрового номера та отримання окремих державних актів на новостворену земельну ділянку.

                Таким чином, відчуження частини земельної ділянки можливе або після виділення цієї частини в натурі і отримання правовстановлюючого документу – державного акту як на виділену частину, так і на частину, що залишається, або ж як продаж частки у праві власності на земельну ділянку і отримання державного акта на спільну часткову власність.

 

 

Матеріал розроблений Земельною спілкою України по замовленню ПРООН

 

© 2012 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.

 

Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».