ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ в 2021р. Шляхи земельної реформи. Дерегуляція. Реформування ДЗК. Ринок землі. Оренда. Договори оренди. Оформлення користування землею. Спадкування. Децентралізація та розширення повноважень громад. Земельне право в рішеннях ВС. Детальніше...


 

Роз’яснення Земельної спілки України щодо провадження господарської діяльності з проведення земельних торгів

- Яким чином буде регулюватись діяльність у сфері проведення земельних торгів?

 

Починаючи з 28.06.2015 р. діяльність у сфері земельних торгів регулюється виключно положеннями глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах». Виконавцем земельних торгів з цього часу може бути будь-який суб'єкт господарювання, який уклав з організатором земельних торгів договір про їх проведення. Зверніть увагу, що визначення виконавця земельних торгів організатором земельних торгів має здійснюватися у порядку, визначеному законодавством про здійснення державних закупівель, а у разі, якщо законодавство про здійснення державних закупівель не застосовується, - на конкурентних засадах згідно наказу Мінагрополітики України від 25.09.2012 № 579 «Про затвердження Порядку закупівлі послуг з виконання робіт із землеустрою, оцінки земель та визначення виконавця земельних торгів на конкурентних засадах», зокрема, під час обрання переможця із числа учасників конкурсу з відбору виконавців торгів враховується загальна оцінка балів конкурсної пропозиції кожного з учасників за таким критерієм як «кількість проданих лотів, ціна їх продажу порівняно зі стартовою ціною» (3 бали - найбільша пропозиція; 2 бали - друга за найбільшою пропозиція; 1 бал - інші пропозиції).

 

- Наявність яких документів обов’язкова для суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері проведення земельних торгів?

 

Починаючи з 28.06.2015 р. законодавство не вимагає наявності у виконавця земельних торгів жодних спеціальних документів. Єдиною вимогою є наявність у виконавця торгів статусу суб’єкта господарської діяльності.

На практиці, можливе висунення умови організаторами земельних торгів щодо наявності у складі виконавця ліцитатора (аукціоніста) з проведення земельних торгів, проте таку вимогу не можна буде вважати законною.

 

- Чи є обов’язковими для виконання умови щодо організаційно-правової форми, складу, матеріального та технічного забезпечення суб’єкта господарювання, який здійснює діяльність в галузі проведення земельних торгів?

 

Усі вимоги до виконавців земельних торгів, що були визначені Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності щодо проведення земельних торгів (наказ Держкомзему від 08.10.2010 N 724), в тому числі щодо організаційно-правової форми, складу, матеріального та технічного забезпечення суб’єкта господарювання, який здійснює діяльність в галузі проведення земельних торгів, починаючи з 28.06.2015 не застосовуються.

 

- Які органи та яким чином будуть здійснювати контроль за діяльністю в галузі проведення земельних торгів?

 

У зв’язку із припиненням ліцензування господарської діяльності з проведення земельних торгів, починаючи з 28.06.2015 також припиняється здійснення заходів державного контролю (нагляду) за додержанням ліцензійних умов.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2012 № 1207 затверджено Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов’язаної з проведенням робіт із землеустрою, землеоціночних робіт та земельних торгів, і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру, проте, зважаючи на припинення ліцензування проведення земельних торгів, починаючи з 28.06.2015 будуть відсутні законодавчі акти, які б відносили діяльність з проведення земельних торгів до таких, де має здійснюватися державних контроль (нагляд).

Таким чином, після 28.06.2015 спеціальні заходи державного контролю (нагляду) за діяльністю в галузі проведення земельних торгів не здійснюватимуться, проте й надалі здійснюватиметься загальний нагляд органами прокуратури, правоохоронними органами у сфері боротьби з економічною злочинністю тощо.

 

- Чи є необхідним для особи, яка бажає стати ліцитатором, отримання кваліфікаційного сертифіката? Який порядок отримання кваліфікаційного сертифіката, його державної реєстрації та захисту?

 

Законодавство не встановлює вимог до правового статусу ліцитатора з проведення земельних торгів, а також не встановлює обов’язковості наявності в нього спеціальної освіти та/або спеціальних кваліфікаційних документів (сертифікатів, свідоцтв тощо).

Проте, звертаємо увагу, що наказом Держземагентства України від 24.12.2012 № 669 "Про забезпечення здійснення підготовки ліцитаторів" свого часу було затверджено Структуру курсу базової підготовки ліцитаторів та Програму курсу базової підготовки ліцитаторів. Наказом Держземагентства України від 08.09.2011 № 117 «Про затвердження складів Наглядової ради, Екзаменаційних комісій та форм документів» (із наступними змінами та доповненнями) було визначено склад Екзаменаційної комісії з проведення кваліфікаційних іспитів на отримання кваліфікаційного свідоцтва ліцитатора та форму Кваліфікаційного свідоцтва ліцитатора з проведення земельних торгів. Згадані накази були прийняті в межах повноважень Держземагентства України щодо науково-експертного, аналітичного, інформаційного та методичного забезпечення проведення земельних торгів, а також забезпечення здійснення підготовки ліцитаторів (Указ Президента України від 08.04.2011 № 445/2011). Спеціальний порядок державної реєстрації ліцитаторів або їх кваліфікаційних документів не встановлювався.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 15 «Про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру», згадана служба також має вживати організаційних заходів щодо проведення земельних торгів та забезпечення здійснення підготовки ліцитаторів, проте склад Екзаменаційної комісії з проведення кваліфікаційних іспитів на отримання кваліфікаційного свідоцтва ліцитатора та форма Кваліфікаційного свідоцтва ліцитатора з проведення земельних торгів Держгеокадастром ще не затверджувалися. В той же час, у червні 2015 року Держгеокадастром було укладено угоди щодо професійної підготовки ліцитаторів із Національним університетом біоресурсів і природокористування України та Міжнародним інститутом бізнесу.

 

- Чи матиме право підприємство, в складі якого на постійній основі працюють два ліцитатори, які мають кваліфікаційні свідоцтва, здійснювати діяльність в галузі земельних торгів?

 

Так, матиме.

 

 

© 2015 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

Про "Земельну спілку України"

 

 

Асоціація "Земельна Спілка України" (ЗСУ) була заснована в 2004 році групою землевпорядних організацій. Асоціація є недержавною неприбутковою організацією.
 

Клієнти та партнери

 • Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин ВР
 • Міністерство аграрної політики та продовольства
 • Держгеокадастр
 • Міністерство юстиції України
 • Державна реєстраційна служба України
 • Національний Університет біоресурсів і природокористування України
 • Проект USAID АгроІнвест
 • Проект USAID Правова країна
 • United Nations Development Programme (UNDP)
 • Food and Agriculture Organization (FAO)
 • BVVG Bodenverwertungs- und -verwaltungs GmbH
 • Асоціація фермерів та приватних землевласників України
 • Український союз промисловців та підприємців
 • Українська національна іпотечна асоціація
 • Асоціація адвокатів України
 • Український клуб аграрного бізнесу

Змі про нас

Земельна реформа 2021 – дорожня карта запуску ринку землі

Детальніше...

Війна за ринок землі – законопроєкт №2194...

Детальніше...

Зміна підходу до розрахунку нормативної грошової оцінки землі – що зміниться для аграріїв та власників паїв?

Кабінет Міністрів України пропонує затвердити нову уніфіковану методику нормативної грошової оцінки (НГО) земельних ділянок. Відповідний проєкт постанови уряду розміщено на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. AgroPolit.com дізнався думку авторів постанови, землевпорядників та фахівців із земельних питань про причини та наслідки нововведень.

Детальніше...

Голова Держгеокадастру пояснив, що буде з орендою паїв після земельної реформи

Детальніше...

Земля громадам від Президента: де її шукати?

Детальніше...

Роман Лещенко – про передачу державних земель народу, інвентаризацію, корупцію, детінізацію, безоплатну приватизацію

Детальніше...

Держгеокадастр за 2 місяці скоротить 60% працівників

Держгекокадастр за 2 місяці скоротить 60% працівників. Про це під час Всеукраїнського земельного форуму заявив керівник Держгеокадастру Роман Лещенко. 
Детальніше...

Бюджет України-2021: завдання вижити – пошук ресурсів для покриття дефіциту

Детальніше...

Суд заарештував земельні ділянки Андрія Вавриша - "Наші Гроші"

Детальніше...

Що не так із новим податком на землю

Детальніше...

Послуги

Увага!

Земельна спілка України

- не надає безкоштовних консультацій

- не допомагає безкоштовно отримати і оформити землю

- не займається оформленням окремих ділянок площею менше 2,1 га або паїв

- не працює у вихідні і святкові дні

 

Для замовлення послуг звертайтеся за телефонами:

38 098 508 80 00

Наша електронна пошта

office@zsu.org.ua

 

 

Асоціація «Земельна спілка України» надає послуги на території всієї України через мережу з більш ніж 40 представництв і партнерських організацій:

 

Усні консультації

 

Письмові консультації

 

Земельні спори (в тому числі межові). Їх вирішення в суді

 

Оскарження упереджених висновків державних органів щодо документації із землеустрою та оцінки земель

 

Первинна громадська науково-технічна експертиза документації із землеустрою та оцінки земель

 

Безпілотні технології в сільському господарстві

 

Безпілотні технології в промисловості

 

Проект відведення земельної ділянки. Технічна документація із землеустрою

 

Купівля-продаж землі

 

Оптимізація плати за землю

 

Аудит земельної ділянки

 

Підготовка договорів і кошторисів щодо землевпорядних послуг

 

Інвентаризація земель

 

Топозйомка 1:500, 1:2000

 

Представництво інтересів

 

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки

 

Винесення в натуру меж земельної ділянки

 

Зміна цільового призначення (переведення земель)

 

Оформлення договорів оренди землі та їх подовження

 

Переоформлення земельної ділянки на нового власника

 

Брокерські послуги

 

Законотворча діяльність та лобіювання інтересів

 

Консолідація земель сільськогосподарського призначення (формування єдиних масивів)

 

Розділ і об'єднання земельних ділянок

 

Розробка еколого-економічного обґрунтування

 

Експертна грошова оцінка земельної ділянки

 

Комерційні послуги для фермерів

 

Супровід угод, пов'язаних із землею

 

Чому клієнти обирають Земельну спілку України?

 

З послугами для агробізнесу Ви можете ознайомитися на наших сайтах (http://zem.com.ua/ та http://koshyl.wix.com/land-for-garden)

 

Послуги для компаній

 

 

 

 

 

Послуги для громадян

 

 

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.