Публічна кадастрова карта

База земельного законодавства

База земельних ділянок

Законодавство: огляди, коментарі

Питання - відповіді

Господарство: дім, сад, город

Покрокові схеми

Фермерство: створення, ведення, оподаткування

Шаблони документів

Корисна інформація та посилання

Захист прав на землю

Відеоматеріали по земельних відносинах

Корисна інформація та посилання Істотні умови договору оренди землі. На що власнику земельної ділянки слід звернути увагу при укладенні договору оренди. Орендна плата – розмір, форма, терміни розрахунків

У договорі оренди слід зазначити розмір орендної плати. Такий розмір можна визначити у твердій сумі. Також часто визначають розмір орендної плати у відсотках до нормативної грошової оцінки земельної ділянки. У останньому випадку у разі зміни державою вартості нормативної грошової оцінки відповідним чином змінюється і розмір орендної плати у грошовому еквіваленті.
 
Мінімального розміру орендної плати чинним законодавством не встановлено. Указом Президента України від 19 серпня 2008 року N 725/2008 рекомендовано встановлювати орендну плату у розмірі, не меншому за 3 % нормативної грошової оцінки земельної ділянки, але це – лише рекомендація і враховувати її чи ні – справа сторін.
 
Обов’язковим також зазначення у договорі умови про індексацію орендної плати та форм платежу. Закон України «Про оренду землі» дозволяє здійснювати виплату орендної плати у грошовій, натуральній та відробітковій формах. 
 
Типовим договором оренди землі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 р. N 220, передбачено, що при визначенні орендної плати у натуральній формі, у договорі зазначаються перелік, кількість або частка продукції, одержуваної із земельної ділянки, якісні показники продукції, місце, умови, порядок, строки   поставки; відробіткової - види, обсяги, строки і місце надання послуг, види, обсяги, строки і місце виконання робіт). Слід зазначити, що у непоодиноких випадках у договорах не визначають зазначені характеристики. При такому стані справ орендар може штучно завищувати вартість відповідної продукції, а отже – і розмір орендної плати. Часто орендар кожного року виплачує різну продукцію, або одну продукцію, але різної вартості, жодним чином не погоджуючи це із власниками орендованих земель. Тому доцільно у тексті договору вказувати кількість зерна, цукру, олії чи іншої сільськогосподарської продукції, яка підлягає виплаті, зазначати конкретні роботи, місце і час їх надання.
 
Терміни розрахунків можуть бути визначені будь-яким чином за погодженням сторін. Це може бути, як буває у переважній кількості випадків – періодичні (річні) платежі. 
 
Проте треба усвідомлювати, що перенести встановлені у договорі терміни оренди після укладення договору можна буде тільки за погодженням сторін.
 
 
 
 
 
 
 
 
© 2015 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

Найпопулярніше

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України»

Всі права захищені. Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України». Всі виключні майнові і немайнові авторські права на інформацію, що розміщується на сайті www.zem.ua належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цього веб-сайту та інформації, розміщеної на ньому, в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання будь-яким іншим способом без попередньої письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
 

З питань співпраці, а також для представників ЗМІ т. 
098-156-40-40